Atak Rosji na Ukrainę przynosi już katastrofalne skutki na globalnym rynku żywności. Portal „Interia” podaje, że według ekspertów Władimir Putin planuje zagłodzić miliony osób by osiągnąć sukces.

Przywódca Rosji chce wykorzystać fakt, że Ukraina przez lata była jednym z czołowych eksporterów żywności. Teraz gdy blokada Rosjan na morzu i ciągłe ataki nie pozwalają na wywiezienie zboża, deficyt odczuje niedługo cały świat.

„Rosyjski prezydent Władimir Putin planuje zagłodzić miliony osób w Afryce i Azji, by w ten sposób wygrać wojnę w Europie, jest to nowy poziom kolonializmu” – twierdzi Timothy Snyder.

Amerykański historyk zwrócił uwagę, że trudno nam pojąć grozę planu Putina, ale nie jest to pierwszy raz gdy światowi dyktatorzy walczą o ten rejon i kontrolę nad ukraińskim zbożem.

Józef Stalin usiłował przeprowadzić tam kolektywizację rolnictwa by zbudować gospodarkę przemysłową Związku Radzieckiego. W wyniku tego planu z głodu zmarło wówczas cztery miliony ludzi na Ukrainie.

Z kolei Adolf Hitler podczas drugiej wojny światowej dążył do zdobycia tego regionu chcąc uzyskać przewagę na ZSRR i zagłodzić Rosjan.

Teraz znowu Rosja na czele z Putinem pragnie wykorzystać ten plan. Odcięcie eksportu Ukrainy doprowadzi do głodu w Azji i Afryce i tym samym kolejnych migracji, które mają zdestabilizować Unię Europejską.

Wówczas Rosjanie będą mogli żądać zniesienia sankcji i rozbiorów Ukrainy.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Wołodymyr Zełenski odbył spotkanie z Ursulą von der Leyen. Prezydent Ukrainy ostrzegał przed planami Kremla względem Europy

Jak informował portal „życie.news”: Nowa Miss Polonia 2022 odpowiedziała na niedawny przytyk Krystyny Pawłowicz odnośnie jej wyglądu. Słowa Krystyny Sokołowskiej dużo o niej świadczą

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Marta Paszkin i Paweł Bodzianny odliczają dni do porodu. Uczestniczka porgamu "Rolnik szuka żony" ma nadzieję, że jej ukochany "nie wymięknie"

Sprawdź również ten artykuł: PiS zamierza przełożyć termin wyborów. Terlecki odniósł się do tematu. Jego wypowiedź nie pozostawia żadnych złudzeń