Beatyfikacja sióstr elżbietanek. Podczas mszy odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy.

W minioną sobotę w Katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu miala miejsce beatyfikacja 10 sióstr elżbietanek. Zakonnice w 1945 roku zostały brutalnie zamordowane. Niektóre z sióstr przed śmiercią były także brutalnie zgwałcone przez bestialskich żołnierzy Armii Czerwonej. Do tych dramatycznych zdarzeń doszło na terenach dzisiejszej Opolszczyzny, Dolnego Śląska oraz Czech. Beatyfikacji odbyła się pod hasłem przewodnim "Wierne miłości".

Msza beatyfikacyjna odbyła się w Katedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Wydarzenie poprowadził kardynał Marcello Semeraro - Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Podczas uroczystości obecni byli również członkowie Episkopatu Polski, na czele z przewodniczącym - abpem Stanisławem Gądeckim, oraz nuncjuszem apostolskim abpem Salvatore Pennacchio.

W mszy świętej uczestniczyli również przedstawiciele rządu z Kancelarii Prezydenta RP oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na uroczystości odczytano także list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Przy wspominaniu tragicznego losu elżbietańskich męczennic II wojny światowej, Andrzej Duda odniósł się także do obecnie panującej sytuacji, która ma miejsce na Ukrainie. Prezydent zauważył, że barbarzyństwo, choc ciezko w to uwierzyć, ponownie wróciło.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Krytyka po zdjęciu Kaczyńskiego z uczniami jednej ze szkół. Internauci zwrócili uwagę na określenie tej placówki w opublikowanym wpisie. O co chodzi

Jak informował portal „życie.news”: Małpia ospa jest już w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowało o pierwszym przypadku w naszym kraju

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Dorota Szelągowska zmaga się z poważnym schorzeniem. Jakiś czas temu przeszła zabieg. Co dolega gospodyni "Totalnych remontów Szelągowskiej"

Sprawdź również ten artykuł: Kolejni rosyjscy żołnierze odpowiedzialni za zbrodnie wojenne zostali zidentyfikowani. Jakie czyny się im zarzuca