Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności jakie musimy zrobić. Niestety, często też w pospiechu zapominamy o miejscach, w których nieustannie gromadzi się kurz. Gdzie w naszym mieszkaniu warto zajrzeć, kiedy gruntowanie sprzątamy?

W tych miejscach chętnie gromadzi się kurz

Jednym z miejsc, w których gromadzi się sporo kurzu są listwy znajdujące się przy podłogach, a także załamania drzwi czy zagłębienia ścian. Warto zatem raz na jakiś czas przetrzeć te miejsca wilgotną ściereczką, aby pozbyć się zalegającego tam kurzu.

Warto także podczas sprzątania nie zapomnieć o takich miejscach jak ramy luster i obrazów, obudowa telewizora, górna krawędź drzwi czy górne powierzchnie wiszących szafek. Dodatkowo pamiętajmy także o wytarciu kurzu z lamp, przedłużaczy, kontaktów czy włączników świateł.

Pamiętaj o tym podczas gruntowanego sprzątania

Kurz gromadzi się także na drzwiczkach pralki czy suszarki oraz w załamaniach. Warto co jakiś czas dokładnie przetrzeć te miejsca. Pamiętajmy również o tym, że kurz chętnie osiada np. pod pralką. Warto zatem raz na jakiś czas przesunąć urządzenie i gruntownie pod nim sprzątnąć.

Jeśli gruntowanie sprzątamy nasze mieszkanie, wyjmijmy także wszystkie rzeczy z naszych szaf. Pod pudełkami na buty, workami z sezonową odzieżą czy nawet ubraniami nieustannie gromadzi się sporo kurzu, który trzeba konsekwentnie wycierać.

Jak informował portal "Życie News": CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY Z KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ W CAŁEJ POLSCE. LINIE AUTOBUSOWE ZNIKAJĄ JEDNA PO DRUGIEJ. ADRIAN ZANDBERG O KRYZYSIE W TRANSPORCIE

Przypomnij sobie: MAŁGORZATA FOREMNIAK ZMAGA SIĘ Z BARDZO POWAŻNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI. GWIAZDA MUSIAŁA UKRYWAĆ DOLEGLIWOŚCI PODCZAS PRACY NAD PLANIE „MAM TALENT”

Portal "Życie News" pisał również: PORYWAJĄCE ZACHOWANIE IGI ŚWIĄTEK PODCZAS WTA FINALS. TENISISTKA KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA RYWALKĘ I ODNIOSŁA BŁYSKAWICZNE ZWYCIĘSTWO. AMERYKANKA ZDUMIONA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KOLEJKI DO SPECJALISTÓW SPĘDZAJĄ POLAKOM SEN Z POWIEK. WIELE OSÓB NIE WIE, ILE CZEKA SIĘ NA WIZYTĘ U PSYCHOLOGA. BYWA, ŻE TRZEBA SIĘ NACZEKAĆ