Nie musisz iść długą alejką z produktami do sprzątania w markecie, aby znaleźć najgodziwsze alternatywy sprzątania domu — po prostu otwórz spiżarnię. Ocet, cytryny, soda oczyszczona i inne naturalne domowe środki czyszczące wspaniale sprawdzają się w czyszczeniu, dezynfekcji, eliminowaniu plam i nie tylko.

Naturalne składniki do sprzątania w domu. Idealne dla alergików i pań przy nadziei

Ocet czyści i dezodoryzuje prawie tak dobrze, jak większość uniwersalnych środków czyszczących. Przepis wymaga zmieszania równych części wody i octu w butelce ze spryskiwaczem. Użyj tego rozwiązania do oczyszczania większości powierzchni w domu.

Nie martw się, że twój dom pachnie jak ocet. Zapach znika po wyschnięciu. Pamiętaj jednak o spróbowaniu działania octu na powierzchniach, które mogą zostać zniszczone. Lepiej odbarwić coś od spodu na małym obszarze, niż zniszczyć całość powierzchni.

Aby dobrze oczyścić i zdezynfekować muszlę klozetową, należy sodę oczyszczoną wsypać do jej wnętrza, zalać sporą ilością octu i po zajściu reakcji (pieni się), wyszorować toaletę. Efekty są zadziwiające, a dodatkowo nieprzyjemny zapach zostaje zneutralizowany zarówno przez chłonącą zapachy sodę, jak i dezodorujący ocet, którego kwaśny zapach szybko wyparowuje, więc nie musimy się nim przejmować.

O tym się mówi: Siostry boromeuszki błagają o pomoc. Chodzi o Okno Życia. Co się stało

Nie przegap tego: Panika przed nadchodzącą zimą dotknęła nie tylko Polaków. Niemcy z obawy przed brakiem zimnem ruszyli do lasów. W składach z drewnem na opał pustki