Krystyna Loska to emerytowana od 1994 roku polska prezenterka telewizyjna, konferansjerka i legenda wśród spikerek. Urodziła się w Tychach 25 lipca 1937 roku. Ciekawostką jest, że jako młoda panna odbywała kursy przygotowawcze z zakresu aktorstwa, a prowadził je sam Gustaw Holoubek, który piastował wówczas funkcję przewodniczącego egzaminacyjnej komisji.

Legenda TVP otrzymuje emeryturę dużo poniżej 2 tysięcy złotych

W życiu prywatnym legenda Telewizji Polskiej Krystyna Loska, z domu Szostak była żoną Henryka Loski, który był działaczem piłkarskim i współpracownikiem Kazimierza Górskiego. Małżonkowie doczekali się córki, Grażyny. Jak się pokazało po latach, Grażyna poszła w ślady mamy i także stała się legendą Telewizji Polskiej jako prezenterka telewizyjna i spikerka Grażyna Torbicka.

Kolejną ciekawostką jest to, że Krystyna Loska ma na swoim koncie 6 ról filmowych, w tym tylko jedna nie była rolą dziennikarki lub spikerki. Dodatkowo w 2012 roku i w 2013 roku Krystyna Loska wzięła udział w dwóch kampaniach reklamowych.

Każdy fan zespołu Big Cyc dobrze pamięta, że formacja dedykowała Krystynie Losce piosenkę pod tytułem "Krystyna", która umieszczona była na albumie z 2002 roku, pod tytułem "Zmień z nami płeć".

Teraz legenda Telewizji Polskiej od pewnego czasu mieszka z córką Grażyną Torbicką i zięciem, który na szczęście dla seniorki jest uznanym kardiochirurgiem. To jest bardzo istotne, gdyż gwiazda przeszła zawał i ma problemy z sercem. Adam Torbicki jednak czuwa nad zdrowiem teściowej i monitoruje stan jej serca.

Jak donosi Super Express, ta kultowa postać telewizyjna, która wychowała kolejną gwiazdę wśród prezenterek, otrzymuje świadczenie emerytalne w wysokości 1500 zł miesięcznie. Na szczęście seniorka znajduje się pod dobrą opieką i możemy być pewni, że niczego jej nie brakuje.

To też może cię zainteresować: Brytyjczycy nie kryją niepokoju o nowego króla Karola III. Co budzi ich obawy i czy faktycznie jest się czym martwić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Resort zdrowia planuje zmiany w ustawie refundacyjnej leków. Najbardziej uderzą one w seniorów