Jak podaje portal "Gazeta", mocno zakręcone słoiki dają się we znaki każdemu, kto próbuje je otworzyć. Okazuje się, że do ich otwarcia wcale nie potrzeba specjalnych narzędzi i ogromnych pokładów siły, wystarczy prosty patent i rzeczy, które znadziemy w kuchni. Poznajcie szczegóły!

Jak bez wysiłku otworzyć słoik?

Otwieranie słoików to czynność, której nie da się uniknąć. Trudno też ją uznać za ulubione zajęcie wielu osób, tym bardziej, gdy trafi się nam wyjątkowo mocno zakręcony słoik. Na szczęście istnieje prosty sposób na poradzenie sobie z tym problemem.

To, że słoik jest silnie zakręcony zawdzięczamy procesowi pasteryzacji, który stosuje się po to, aby przetwory się nie zepsuły. W czasie podgrzewania słoika, z jego wnętrza ucieka całe powietrze. Kiedy przetwory stygną, wewnątrz słoika wytwarza się podciśnienie, które zasysa zakrętkę.

Zakręcony słoik/YouTube @Jak to zrobić?
Zakręcony słoik/YouTube @Jak to zrobić?
Zakręcony słoik/YouTube @Jak to zrobić?

Choć żywność jest w ten sposób chroniona przed psuciem, to my możemy mieć problem z otwarciem słoika. Na szczęście problem ten to już przeszłość, a wszystko dzięki jednej prostej sztuczce. Zaletą tego patentu jest nie tylko łatwe otworzenie słoika, ale także fakt, że nie niszczy ona zakrętek, dzięki czemu nadają się do ponownego wykorzystania.

Jak otworzyć silnie zakręcony słoik?

Wszystko, czego potrzebujemy, to taśma klejąca. Należy odciąć około 20-centymetrowy kawałek, którego koniec umieszczamy na wieczku. Konieczne jest, aby pokrywał on połowę obwodu nakrętki.

Potem jedną ręką chwytamy za słoik, a drugą chwytamy za ten koniec taśmy, który wystaje poza nakrętkę. Delikatnie pociągamy i gotowe. Słoik otwarty!

A wy, jakie macie patenty na otwieranie słoików?

To też może cię zainteresować: Takiego finału spowiedzi przedślubnej przyszła panna młoda się nie spodziewała. "Zaczął wrzeszczeć i mnie wyzywać"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ida Nowakowska zdradziła, co wywołuje w niej największe przerażenie. Przez to "budzi się w nocy"

O tym się mówi: Banknoty i monety w naszych portfelach mogą być warte więcej, niż ich wartość nominalna. Na co należy zwrócić uwagę