Wybór imienia jest jednym z najbardziej fascynujących zadań przykazanych podczas przygotowania się na przyjście na świat dziecka, ale nie wypada tego bagatelizować.

Usiłujesz dać dziecku imię, które doda mu siły, imię, które pokocha i będzie nosiło z dumą. Imię to więcej niż słowo. Ma za sobą sporo mocy, więcej niż bylibyśmy w stanie realistycznie pojąć.

Generalnie uważa się, że imię ma swoją osobistą wibrację. Może to być dobra wibracja, przyciągająca na przykład radość, energię i pasję. Albo ujemną wibrację, przyciągającą np. depresję, smutek i niechęć. Czy nie ma sensu nadawać dziecku imienia, które reprezentuje coś optymistycznego, a nie coś ponurego?

Cecylia

To uderzające, przewiewne, kobiece imię oznacza „niewidomy”, choć niektórzy twierdzą, że w rzeczywistości oznacza „przywódcę niewidomych”. W II wieku męczennica św. Cecylia została skazana na śmierć za odmowę oddawania czci bogom rzymskim. Kiedy pierwsza metoda egzekucji - uduszenie - nie zadziałała, została ścięta i trzykrotnie uderzona.

Jonasz

Dla marynarzy na morzu Jonasz wyraża kogoś, pasażera lub kompana na statku, który niesie pecha. Imię w Biblii nosi zjadliwy, niegodny zaufania prorok izraelski, który okazał brak subordynacji Bogu, znalazł się w opałach na morzu i został ocalony przez wieloryba.

W średniowieczu historia Jonasza i wieloryba była bardzo chodliwa, co zwiększyło popularność Imienia. W latach 1880-1910 używano tu i ówdzie imienia Jonasz, ale potem całkowicie zniknęło na prawie 60 lat.

Klaudia

Klaudia to żeńska postać starożytnego rzymskiego nazwiska Claudius i oznacza „kulawy”. Określenie jest często rozważane, albowiem nie ma dowodów na to, że pierwsi nosiciele tego imienia faktycznie byli kulawi.

Uznano ich jednak za pyszne i aroganckie osoby oraz skrywające pogardę dla klas niższych od nich samych.

Chociaż jest to imię, które brzmi pięknie, jest znane z tego, że należy do źle wychowanych małych dziewczynek, w tym małej wampirzycy dziecięcej Claudii w powieści Anne Rice Wywiad z wampirem.

To też może cię zainteresować: Wyjazd do sanatorium nawet ze skierowaniem z NFZ sporo kosztuje. Za co i ile trzeba zapłacić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kobieta budzi się z 2-letniej śpiączki. Natychmiast wskazała swojego oprawcę

O tym się mówi: Tajemnicza postać nagrana na niebie. Ten film jest wprost niesamowity