Odpływy zlewowe mogą stać się zablokowane, cuchnące i nasycone bakteriami, jeśli nie zostaną stosownie oczyszczone. Od smarowideł i tłuszczów po mydło, pastę do zębów i kosmetyki do makijażu, istnieje wiele substancji, które powodują spowolnienie lub absolutne zatkanie odpływu, co może powodować napięcia i korozję rur w instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Odrobina wiedzy z fizyki pomoże w oczyszczeniu zatkanego odpływu

Oczyszczanie umywalki jest tak proste, jak przetarcie jej gąbką. Odpływ zlewowy wymaga innego podejścia, ponieważ jest trudniej dostępny. Najpierw zdejmij pokrywę odpływu lub, jeśli jest wyskakujący korek odpływu, obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby go zdjąć, i odsłoń odpływ (wyrzuć wszelkie zanieczyszczenia, które utknęły na pokrywie/korku). Usuń nadmiar jedzenia, włosów lub innych materiałów.

Aby prawidłowo wyczyścić umywalkę lub zlew, połącz lód z solą, która pomoże szorować zakamarki do czysta, oraz cytrynę, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy i stworzyć świeży zapach. Wsyp do odpływu kostki lodu, posyp grubą solą, taką jak sól kamienna lub morska, i wyciśnij na to wszystko sok z cytryny. Następnie włącz zimną wodę i obserwuj, jak lód z osadami znika.

O tym się mówi: Katarzyna Dowbor szczerze o swojej synowej. Co powiedziała o Joannie Koroniewskiej

Zerknij: Piotr Gąsowski w centrum skandalu. Przerażające zachowanie. Co się stało