Czy znasz to uczucie, gdy po wyczerpującym dniu zwiedzania nowego miejsca w końcu wpadasz do ekskluzywnego, miękkiego hotelowego łóżka? Nawet jeśli podróżujesz z ograniczonym budżetem, prędzej czy później zatrzymasz się w hotelu.

Jak utrudniamy pracę hotelowym pokojówkom?

Nie musisz sprzątać po sobie i nie musisz wcześnie wstawać z łóżka, aby przygotować śniadanie. Byli pracownicy hotelowi twierdzą, że gościnność ma o wiele bardziej „obrzydliwą” stronę, którą widzą tylko pracownicy.

Pokojówki hotelowe muszą znosić wiele, od brudnych pokoi po mocno roszczeniowych klientów. I jak się okazuje, jest dużo rzeczy, o których pracownicy hotelowi chcieliby powiedzieć swoim gościom, jednak nie mogą tego zrobić.

„Nie zostawiaj włączonego telewizora, gdy wychodzisz” – powiedziała jedna z byłych pracownic hotelu. „Nie możemy stwierdzić, czy to oznacza, że ​​jesteś w pokoju, czy nie, i zostawia nas w niepewności".

"Nie jest to konieczne ani oczekiwane, ale to naprawdę miłe, gdy gość rozkłada swoje łóżko przed wyjściem, ponieważ trzeba posprzątać mnóstwo pokoi w wyznaczonym czasie. To nadzwyczaj pomaga. Poza tym bardzo pomocne jest w gruncie rzeczy ułożenie razem na podłodze wszystkich zużytych ręczników.”

Trudno uwierzyć w to, że wielu hotelowych gości nie wykonuje czynności, o które proszą następne panie pokojówki.

"Jeśli konsumujesz jedzenie na wynos lub z restauracji, pozbądź się śmieci zaraz po posiłku, bo inaczej brzydko pachnie", "Opłukuj wannę po kąpieli i spłukuj toaletę", "Nie pisz na zaparowanych lusterkach", "Nie sikaj na pościel", "Otwórz okna przed wyjściem albo włącz klimatyzację, ponieważ osobom sprzątającym zwykle jest bardzo gorąco".

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Aleksandr Łukaszenka poważnie wystraszony kolejnymi protestami. Jego rozmowa z urzędnikami nie napawa optymizmem. Padły mocne słowa

Zerknij: Czy będzie 500 plus dla małżeństw. Pojawił się pomysł nowego programu społecznego