Portal „Strefa Biznesu” poinformował o pomyśle przyznawania parom w związku małżeńskim dodatkowych pieniędzy. Kilka miesięcy temu w tej sprawie do Sejmu wpłynęła petycja obywatelska.

„Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach.” – napisano w petycji.

Ustawy Małżeństwo+ miałaby pomóc zwłaszcza starszym parom w późniejszym etapie życia. Autorzy pomysłu zauważają, że długoletnie małżeństwo nie jest obecnie w modzie i budżet państwa na pewno wytrzymałby te obciążenie.

Temat programu ma przemyśleć Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej na czele z minister Marleną Maląg. Na razie nie wiadomo jakie kryteria miałyby być brane pod uwagę. W propozycji określono staż par na minimum czterdzieści lat. Pomoc mogłaby być wypłacana każdego miesiąca lub jednorazowo.

Seniorzy/ YouTube @Empik
Seniorzy/ YouTube @Empik

Pomoc w zatrzymaniu statystyk rozwodowych

Spekuluje się, że program mógłby być również zachętą by pary ratowały swoje małżeństwa. W Polsce mocno przybywa rozwodów. W 2019 roku ponad 65 tysięcy par zdecydowało się na formalne rozstanie, a z danych widać, że ta liczba systematycznie wzrasta z każdym rokiem.

Do tego dochodzi też fakt, że coraz mniej osób decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego preferując życie w nieformalnej sytuacji.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Krytyka po zdjęciu Kaczyńskiego z uczniami jednej ze szkół. Internauci zwrócili uwagę na określenie tej placówki w opublikowanym wpisie. O co chodzi

Jak informował portal „życie.news”: Małpia ospa jest już w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowało o pierwszym przypadku w naszym kraju

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Dorota Szelągowska zmaga się z poważnym schorzeniem. Jakiś czas temu przeszła zabieg. Co dolega gospodyni "Totalnych remontów Szelągowskiej"

Sprawdź również ten artykuł: Kolejni rosyjscy żołnierze odpowiedzialni za zbrodnie wojenne zostali zidentyfikowani. Jakie czyny się im zarzuca