Od kiedy w mediach pojawił się temat głodowych świadczeń emerytalnych wypłacanych artystom, co chwilę któryś z nich dorzuca swoje trzy grosze do ogólnej krytyki spadającej na rząd.

Na jaką emeryturę mogą liczyć zawodowi sportowcy?

Nie ulega wątpliwości, że wysokość świadczenia emerytalnego zależna jest od ilości przepracowanych lat, a także od opłacania składek emerytalnych.

Według wypowiedzi znanych sportowców, utyskiwania artystów są bezpodstawne, gdyż opisując swoje niskie emerytury, w większości przypadków zapominają wspomnieć o tym, że w przeszłości nie opłacali składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Znany pięściarz Krzysztof Włodarczyk podczas rozmowy z mediami przyznał, że nie rozumie, dlaczego artyści mają pretensje do rządu o to, ile świadczenia emerytalnego mają wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Anita Włodarczyk natomiast przyznała w wywiadzie, że wysokość emerytury zależna jest od osiągnięć sportowych, jakie zawodnik wypracowuje w przeszłości. Jak zaznaczyła, gdy nie zdobywa się medalu olimpijskiego, nie można liczyć na emeryturę. Porównała ten medal do wypracowanych w normalnej pracy lat - Jeżeli chodzi o sportową emeryturę, to przypada od 40. roku życia. Emerytura jest przyznawana sportowcom, którzy zdobyli medale olimpijskie. Nie ma co narzekać. Zawsze na tę starość będzie dodatkowe wsparcie finansowe.

Otylia Jędrzejczak stwierdziła, że emeryturę sportowiec może mieć zapewnioną dopiero wówczas, gdy po zakończeniu sportowej kariery uda się do pracy, jak reszta społeczeństwa.


źródło: YouTube

O tym się mówi: Jacek Wójcik z programu "Królowe życia" zadziwił internautów. Jego metamorfoza poróżniła widzów o co chodzi

Zerknij też tutaj: Zmiany w poborach zaliczki na podatek dochodowy. Wielu Polaków dostrzeże to w lutym. O co chodzi

Nie przegap tego, co jest istotne: Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partię czeka trudny okres. Czy zdecyduje się na wcześniejsze wybory