Jak podaje portal "Super Express", Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że przed jego partią niełatwe miesiące. Okazuje się, że prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wyklucza przeprowadzenia wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Wicepremier do spraw bezpieczeństwa podkreśla, że chciałby, aby jego obóz znów zwyciężył w wyborach w 2023 roku, choć nie wyklucza możliwości, że głosowanie odbędzie się wcześniej. Poznajcie szczegóły!

Prawo i Sprawiedliwość ma niełatwą sytuację

Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partia znalzła się obecnie w niełatwym położeniu. Jednym z głównych wyzwań, z jakimi przychodzi się mierzyć rządowi, jest pandemia koronawirusa, a także rosnąca od jakiegoś czasu inflacja. Prezes PiS zaliczył do wyzwań także trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej i napiętą sytuację w naszej części kontynentu.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

W rozmowie z dziennikarzami w "Sieci", Jarosław Kaczyński przyznał, że to wszystko w połączeniu - z jak sam przyznaje - "niewielką większością w Sejmie", przekłada się na "wyjątkowo trudny rok". Jednocześnie prezes PiS podkreśla, że nie wydarzyło się jeszcze nic, co ostatecznie przesądzałoby sprawę, a większość w Sejmie w dalszym ciągu udało się zachować.

Czy czekają nas wcześniejsze wybory?

Jarosław Kaczyński odniósł się także do kwestii ogłoszenia przedterminowych wyborów. Przyznał, że choć jest to "mało prawdopodobne, to wykluczyć tego całkowicie nie można". Jeśli już miałoby dojść do wcześniejszych wyborów, prezes PiS ponownie chce wywalczyć dla swojej partii wygraną.

Choć zdaniem Kaczyńskiego, PiS ma duże szanse na zwycięstwo, to aby stało się ono faktem, potrzebna jest zmiana działania polityków ugrupowania.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm
Jarosław Kaczyński/YouTube @Rmf Fm

A jak wy oceniacie szanse na przedterminowe wybory?

To też może cię zainteresować: Polski Ład nie jest dobrym rozwiązaniem dla wielu emerytów. Ponad 400 tysięcy osób sporo na tym straci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzrost cen nie ominie też ostatniego pożegnania. Za pogrzeby zapłacimy więcej

O tym się mówi: Odszedł popularny aktor. Zagrał w kultowym serialu "Pełna chata"