Wielu emerytów otrzymało świadczenia niższe nawet o 400 zł. Wszystko za sprawą Polskiego Ładu, który nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego.

Polski Ład nie jest dobrym rozwiązaniem dla wielu emerytów

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski wyjaśnił, jak obecnie wyglądają świadczenia dla emerytów. Okazuje się, że od progu 4920 zł emeryci otrzymają niższe świadczenia. Reforma podatkowa Polski Ład podnosi natomiast kwotę wolną od podatku o 30 zł.

Jednakże Polski Ład likwiduje również możliwość odliczenia składki zdrowotnej. Nowe przepisy nie są dobre dla wszystkich emerytów. Jak wyliczył Instytut Emerytalny, niemal 400 tysięcy emerytów traci na reformie.

Ponad 400 tysięcy osób sporo na tym straci

Emeryci odprowadzający przez 30-40 lat wyższe składki niestety sporo stracą na zmianach wprowadzonych z Polskim Ładem. Reforma podatkowa wpłynie również na wysokość a wysokość trzynastek i czternastek.

Jak zapowiedział minister finansów Tadeusz Kościński, Polski Ład będzie neutralny dla emerytów pobierających świadczenie do 12 800 zł brutto. Ponadto rząd rozpoczął pracę nad rozwiązaniami dla osób, których emerytury wynoszą ponad 1920 zł.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN