Wspólnie ze świadczeniem za luty pewni świadczeniobiorcy uzyskają zwrot nadpłaconego podatku za styczeń, jak oświadczyła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przedstawia poważne zmiany

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Bankier.pl (@bankier.pl)

Minister Finansów w piątek złożyć podpis pod rozporządzeniem zmieniającym metodę poboru przedpłat na podatek dochodowy od osób fizycznych. W tej okoliczności emeryci i renciści, których wielkość świadczenia zmieści się w widełkach 4920 zł-12 800 zł dostaną obliczaną zaliczkę na podatek oraz składkę na ubezpieczenie zdrowotne, na dawnych wytycznych.

Zwraca uwagę, że następna wielkość kwoty na rękę wejdzie w życie natychmiast od lutego. - Osoby, które już otrzymały wypłaty emerytury lub renty za styczeń, w lutym otrzymają wyrównanie - komunikuje prezes ZUS.

Podkreśla, że lwia część emerytów na Polskim ładzie może wyjść na swoje. Najbardziej finansowo zyskać mają ludzie ze świadczeniem brutto w obszarze 2500 zł co miesiąc. Taka osoba użytkuje w całości sumę zwolnioną od podatku, a nieobecność odliczenia składki zdrowotnej nie stanowi przy tej kwocie świadczenia tak istotna.

Senior z takim świadczeniem emerytalnym przed poprawką reguł otrzymywał na rękę 2088 zł. Dzisiaj jego świadczenie na rękę zwiększyło się do 2275 zł, albowiem nie uiści należności 187 zł miesięcznie.

O tym się mówi: Kobieta zdecydowała się iść do sądu. Wszystko za sprawą wysokiej ceny za pogrzeb. W sprawie zapadła decyzja

Zerknij też tutaj: Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że jego partię czeka trudny okres. Czy zdecyduje się na wcześniejsze wybory

Nie przegap tego: Kasia Cichopek podzieliła internautów zdjęciem z wakacji. Wzbudziła skrajne emocje, odsłaniając "tyły"