Smutna wiadomość obiegła media. Odszedł wieloletni polski polityk Jerzy Frelich. Miał 80 lat. Wiekszosc swojego zycia spedzil w Rybniku. Mimo iż od lat był już na emeryturze jego bliscy i współpracownicy zapamiętali go jako zapracowanego człowieka. Nawet w sędziwym wieku pozostawał bardzo aktywny zawodowo. Działa także na rzecz seniorów.

Nie żyje Jerzy Frelich

Świeca, odszedł, zmarł, żegnamy YouTube
Świeca, odszedł, zmarł, żegnamy YouTube

Jerzy Frelich nie od zawsze był politykiem. Mężczyzna rozpoczynal swoja kariere zawodową jako nauczyciel. Jerzy Frelich był nauczycielem języka polskiego w jednym z Zespołów Szkół Budowlanych. Po jakimś czasie został dyrektorem placówki. Był także członkiem Solidarności i przewodniczącym komisji zakładowej pracowników oświaty i wychowania w Rybniku. Jerzy Frelich 16 czerwca 1982 roku został aresztowany i przewieziony do komendy wojewódzkiej MO w Katowicach. Działacz Solidarności trafił do obozu w Uhercach:

– Siedziałem w celi nr 27. Robiliśmy tam m.in. śpiewniki, nieśmiertelniki z monet z imionami i nazwiskami, znaczki obozowe z wizerunkami Matki Boskiej, Jana Pawła II. Oczywiście nielegalnie. 4 grudnia 1982 roku wróciłem do domu – powiedział w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego.

Jerzy Frelich zmarł w wieku 80 lat.Uroczystości pogrzebowe polityka zaplanowano na środę 21 lipca w parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach.