O tym poinformował portal Express. Wiadomo, że asteroida ma 220 metrów szerokości, czyli około dwa razy więcej niż słynny londyński Big Ben. Jego prędkość wynosi 29 500 km/h (8,18 km/s). W tym miesiącu osiągnie orbitę Ziemi. Naukowcy zapewniają, że nic nie zagraża planecie, ponieważ minimalna odległość od Ziemi wyniesie 4,91 mln km. Stanie się to 24 lipca o 15:13. Poniższy diagram pokazuje przybliżone trajektorie Ziemi i kilku ciał niebieskich w jej sąsiedztwie, w tym samej asteroidy:

źródło: WorldToday

Orbita GO20 z 2008 roku jest biała. Ziemia jest niebieska. Linia przerywana wskazuje orbity Merkurego, Wenus i Marsa.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) wydała ostrzeżenie, że 24 lipca obok Ziemi przeleci asteroida, o 50% większa niż słynne London Eye. Kosmiczni naukowcy w Stanach Zjednoczonych nazwali go Asteroid 2020 ND.

Asteroida jest również klasyfikowana przez NASA jako potencjalnie niebezpieczna asteroida (PHA) i obiekt bliskiego Ziemi (NEO). Szacuje się, że asteroida ma średnicę 190-418 km. Ale nie ma się czym martwić, ponieważ nie będzie to pierwsza wizyta asteroidy na Ziemi, zrobiła to co najmniej pięć razy wcześniej, zgodnie z NASA. Utrzymuje orbitę wokół Słońca, dzięki czemu co jakiś czas zbliża się do Ziemi i Marsa.

Eksperci twierdzą, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby nawiązał kontakt z powierzchnią planety i zamiast tego bezpiecznie przejdzie obok Ziemi z prędkością 8 km na sekundę, czyli 28799.21km na godzinę.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ostatnie miejsce spoczynku Krzysztofa Kowalewskiego woła o pomstę do nieba. Czy ktoś tam w ogóle sprząta

Zerknij: William i Kate postanowili złamać wieloletnią tradycję? Znana jest przyczyna tej sytuacji. Fani rodziny królewskiej są niepocieszeni