Jeśli jesz wieprzowinę i kiszoną kapustę w Nowy Rok, prawdopodobnie dorastałeś w Pensylwanii — holenderscy i niemieccy osadnicy stworzyli ten zwyczaj na początku XIX wieku.

A w Danii potrawy rzucane są pod drzwi sąsiada na znak przyjaźni — jeden z oryginalnych sposobów na pozbycie się wyszczerbionych talerzy i filiżanek.

Na świecie jest wiele akceptacji i tradycji, które według niektórych kultur pomogą Ci uniknąć niepowodzeń i zanurzyć się w Nowy Rok ze szczęściem i radością. Czytelnik Tarota Saona opowie Ci o głównych przesądach noworocznych i czy powinieneś w nie wierzyć.

Wiele znaków, tradycji i przesądów wiąże się z Sylwestrem i samymi obchodami głównych świąt zimowych, od których przestrzegania lub nieprzestrzegania zależy przebieg samego święta i nasze życie w nadchodzącym roku, według tych, którzy w nie wierzą. Wiele z tych zwyczajów ma swoje korzenie w tradycjach kulturowych na całym świecie, a niektóre ewoluowały w ciągu ostatniego stulecia.

Zwyczajowo całuje się pod jemiołą

Zgodnie ze zwyczajem osoba, która pocałuje ukochaną lub ukochaną dokładnie o północy, będzie otoczona miłością przez następne 12 miesięcy. Jednak miej litość nad osobą, która tego nie zrobi — jego uczucia w tym przypadku zostaną odrzucone, a on będzie skazany na samotność w nadchodzącym roku.

Dla przesądnych ten pocałunek faktycznie coś znaczy, ale warto zacząć od tego, że Nowy Rok to rodzinne święto. Bardzo ważne jest, aby okazywać uwagę i troszczyć się o tych, których kochamy tej nocy, a symbolika pocałunku pod jemiołą bez wątpienia może wzmocnić relacje, ale nie martw się, jeśli nie udało ci się zrealizować swoich planów — to nie zniweczy twoich planów życie osobiste.

Hałas w sylwestra przyciąga szczęście

Na podstawie azjatyckiej mitologii, hałas powstrzyma złe duchy przed wkroczeniem w twoje życie w przyszłym roku. Wybuch petard, fajerwerków, muzyki i głośnych piosenek — wszystko to wyzwala naszą energię. Dlatego odpuszczamy stary rok, co oznacza, że ​​zostawiamy w nim negatyw i ciężar, z którym nie chcemy sobie radzić w nadchodzącym roku. O znaczeniu uroczystości w tym przypadku decyduje zwyczaj, ale trzeba uważać, jeśli nie chcemy, aby policjanci byli gośćmi tej nocy.

Nowy Rok trzeba świętować w nowych ubraniach

Uważa się, że nowe ubrania symbolizują nowy początek i nowe nadzieje na nadchodzący rok — ten przesąd również wywodzi się ze zwyczajów azjatyckich. Na przykład Chińczycy uważają, że Nowy Rok nadaje ton na pozostałe 12 miesięcy, więc wszyscy starają się dobrze ubrać tej nocy.

Nawiasem mówiąc, kolor ubrań również odgrywa znaczącą rolę. Na przykład czerwony jest kolorem szczęścia i uważa się, że odstrasza złe duchy. Chińczycy zwykle noszą czerwone lub inne jasne ubrania na Nowy Rok, aby stworzyć świąteczny i podnoszący na duchu nastrój, a czerń lub biel, symbol smutku i śmierci, nie nadają się na główne zimowe święta.

Świętując Nowy Rok, pamiętaj, że jaki początek, taki cały rok

Każdy Nowy Rok obchodzimy w oczekiwaniu na coś dobrego. Nikt nie chce spędzić swoich ulubionych ludowych świąt bez szampana, a nawet mandarynek, samemu, z włączonym telewizorem. Nowy Rok to chwila dobrej zabawy, taka, która przychodzi tylko raz w roku. Jednak nie denerwuj się, jeśli twoje plany związane z obchodami się nie spełniły — tylko w twoich rękach jest okazja do zmiany własnego życia w przyszłym roku, a ponadto nawet same święta mogą być wyjątkowe i niezapomniane.

Monety w kieszeniach — gwarant bogactwa w przyszłym roku

Kolejną tradycją związaną z Sylwestrem jest obowiązkowa obecność monet w kieszeniach. Zgodnie ze starożytnym przesądem, który dotarł do nas z krajów azjatyckich, moneta jest symbolem bogactwa, a zatem pomoże jej właścicielowi wzbogacić się w nadchodzącym roku i zapewnić mu dobrobyt materialny.

„Spalone” pragnienia

Istnieje przesąd, zgodnie z którym w Sylwestra trzeba wypisać swoje życzenie na kartce papieru, podpalić i wypić popiół z szampanem w odpowiednim momencie — w ten sposób jasno wyrazisz to, o czym marzysz, a Twoje nadzieje na pewno się spełnią.

Dla niektórych ten rytuał jest obowiązkową częścią święta, a ktoś sceptycznie podchodzi do palenia, a następnie konsumowania popiołu w kieliszku — tak czy inaczej, ten przesąd jest bardziej zabawną tradycją, w której nie ma nic złego.

Ogólnie rzecz biorąc, wielu ludzi wierzy w znaki i przesądy. Najczęściej słyszymy o nich od najbliższych osób starszego pokolenia, a od dzieciństwa — niebezpieczeństwo czarnych kotów, zakaz gwizdania w domu, posypywanie solą po ramieniu dla uniknięcia problemów. Jednak przesądy noworoczne nie kojarzą się już z negatywem, ale z pozytywem, więc nie ma w nich nic złego — to tradycje, które jednoczą nas podczas świąt.

Na przykład znaki związane z pieniędzmi są najstarsze. Pieniądze łatwo przychodzą, odchodzą, a nawet opuszczają cię w ogóle na cały rok, zgodnie z przesądami. To właśnie znaki związane z pieniądzem można uznać za jedne z najbardziej „wiarygodnych”, ponieważ powstały na długo przed naszym stuleciem i znajdują się w tradycjach różnych krajów świata.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie musisz być fanatykiem żadnych rzeczy w naszym życiu, czy to znaków, czy innych przekonań. Nie powinieneś szukać karteczki na napisanie życzenia, jeśli nie przygotowałeś jej wcześniej, a teraz boisz się, że twoje marzenia się nie spełnią — w przypadku, gdy jakieś przesądy naprawdę Cię przerażają lub wywołują negatywne emocje, wystarczy przyznać się przed sobą i powiedzieć: „To jest cudza wiara, nie moja".

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ