Zbliża się 1 listopada, a to oznacza wzmożone porządki w miejscach pamięci. Wielu z nas stara się znaleźć skuteczny sposób, na to aby udekorować kwiatami i zniczami pomniki bliskich. Dodatkowo, w tym czasie szukamy niezawodnych trików na wyczyszczenie zabrudzonych grobów.

Jest wiele sposobów na to, by wyczyścić nagrobek. Jednym wystarczy zwykła woda, a jeszcze innym odrobina płynu czyszczącego. Są jednak takie powierzchnie, których wyczyszczenie jest nie lada wyzwaniem.

Jak podaje portal „Onet.pl” wszystko zależy od tego, czym dany grób czyścimy. Najlepiej wybrać do tego odpowiednią szczotkę. Wtedy mamy gwarancję, że nie tylko nie zniszczymy marmuru lub granitu, a dodatkowo dokładnie umyjemy powierzchnię.

Do umycia, oprócz wody, warto użyć odpowiednich detergentów. Do marmuru np. najlepiej nadadzą się detergenty niejonowe. Z kolei do grób wykonanych z lastriko najskuteczniejszy będzie roztwór wody z denaturatem lub wodą utlenioną.

Prawdziwą zmorą są jednak plamy z wosku. Jednak i na to są niezawodne sposoby. Takie nieplanowane wzory na nagrobkach można łatwo wyczyścić przy użyciu ciepłej wody.

Dowiedz się, gdzie znajdziesz najtańsze znicze:ZNICZE DO WZIĘCIA ZUPEŁNIE ZA DARMO! GENIALNY POMYSŁ WŁADZ MIASTA!

Zobacz także:1 LISTOPADA JUŻ WKRÓTCE! SPRAWDŹ OSTATECZNĄ POGODĘ NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Weronika Wojciechowska