1 listopada pogoda zmieni się diametralnie. Polskę zdominuje deszcz i ciemne chmury. Będziemy mogli zapomnieć o słonecznej aurze. Plusem będzie to, że wzrośnie temperatura. W weekend w całym kraju słupki rtęci podskoczą do ponad 10 stopni.

Jak informuje Wirtualna Polska, dziś w większości województw powinno być sucho i słonecznie. Zawdzięczamy to wyżowi, który przynosi dobrą pogodę, a przemieszcza się z terenu Niemiec na Bałkany. Nie przekłada się do jednak na wysokie temperatury, ponieważ uciekającego ciepła nie hamuje warstwa chmur.

We Wszystkich Świętych możemy się spodziewać porannych przymrozków. We wschodniej części kraju termometry wskażą nawet -5 stopnie przy gruncie. Tak samo może być na terenie przedgórza. W ciągu dnia nie przewiduje się temperatur wyższych niż 10 stopni.

W sobotę czeka nas kolejna zmiana pogody. Nad Polskę napłynie rozległy niż znad Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Przyniesie on deszcz, wiatr i duże zachmurzenie. Jednak poskutkuje też znacznym wzrostem temperatury.

Napływające masy ciepłego powietrza spowodują, że w weekend termometry w całym kraju pokażą ponad 10 stopni. W zachodniej, centralnej i południowej części kraju można się spodziewać nawet 15 stopni. Meteorolodzy zapowiadają, że w kolejnych dniach może być jeszcze cieplej.

Wyjeżdżasz 1 listopada do rodziny? To zapewne Ci się przyda: ZMIANY W PKP NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. PROMOCJE, UDOGODNIENIA I DODATKOWE POCIĄGI!

Nie zazdrościmy mieszkance USA takiego przeżycia, zobacz: „WYSZŁA PRZED DOM I ZANIEMÓWIŁA” – NIETYPOWE ZDARZENIE W USA

Joanna Tec