Mieszkanka Stanów Zjednoczonych nie mogła spodziewać się takiego zdarzenia. W sobotni poranek usłyszała huk, a po wyjściu z domu… wręcz zaniemówiła! Co stało się w Michigan?

26 października doszło do niecodziennego zdarzenia. Jak donosi „Fakt24”, mieszkanka stanu Michigan nagle usłyszała huk. Kiedy zdezorientowana wyszła na zewnątrz, nie mogła uwierzyć w to, co widzi.

Okazało się, że na teren jej posesji spadł sztuczny satelita. Kobieta zamieściła w sieci krótkie nagranie, na którym prezentuje niespodziewane znalezisko.

Dotychczas ustalono, że urządzenie należy do Samsunga. Satelita służył do obsługi programu „Spaeselfie”. Program ten zakładał możliwość umieszczania swoich zdjęć na tle krzywizny Ziemi.

Przedstawiciele koncernu błyskawicznie wydali oświadczenie. Wyjaśnili, że przeprowadzali zaplanowane wcześniej uziemienie urządzenia. Jednak nie przewidzieli warunków pogodowych, które przeszkodziły im w kontroli nad lokalizacją spadającego obiektu.

Warto dodać, że pierwszego satelitę wystrzelono w kosmos w 1957 roku. Był to ogromny przełom dla nauki i technologii. Od tego czasu, rozwój technologiczny pozwala na systematyczną kontrolę nad umieszczanymi w przestrzeni kosmicznej obiektami.

Takie urządzenia służą m.in. współczesnej komunikacji, meteorologii czy przesyłaniu sygnałów radiowo-telewizyjnych.

Przeczytaj także o innej ciekawej historii. Poznaj małego bohatera, którego losy opisaliśmy w tym artykule: MAŁY WIELKI BOHATER. POZNAJCIE KENA – CHŁOPCA, KTÓRY W WIEKU 8 LAT ZAŁOŻYŁ SCHRONISKO

Dowiedz się także, co słychać u polskich gwiazd: EDYTA GÓRNIAK NA KONFERENCJI PRASOWEJ NOWEGO PROGRAMU TVN. JEJ KREACJA OLŚNIŁA WSZYSTKICH!

Weronika Wojciechowska