Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. Jednak po tym dniu na cmentarzach w całym kraju pozostają tony opadów. Coraz więcej samorządów ma pomysł, jak sobie z tym radzić.

Na profilu miasta i gminy Szydłowiec na Facebooku opublikowano zdjęcie przedstawiające specjalny stojak ustawiony na cmentarzu. Został ustawiony, aby można tam było odstawiać stare znicze zamiast je wyrzucać. Wtedy ktoś inny może taki znicz ponownie wykorzystać po włożeniu nowego wkładu.

– Idąc za przykładem innych samorządów, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg przygotowali specjalne miejsce przy wejściu od strony ul. Brzozowej, gdzie można zostawić używane znicze, które ponownie mogą zostać wykorzystane po zakupie wkładów – napisano w komentarzu do zdjęcia.

– Rozwiązanie to pozwoli zmniejszyć ilość generowanych odpadów i przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego. Zachęcamy do korzystania mieszkańców i odwiedzających – zakończono post na Facebooku Szydłowca.

Jest to postawa godna pochwały. Wobec coraz liczniejszych głosów na temat zanieczyszczenia środowiska i nadmiernej, bezrefleksyjnej konsumpcji, która skutkuje tonami niepotrzebnych śmieci, gminie Szydłowiec należą się brawa.

Takiego samego zdania są również mieszkańcy miasta. W komentarzach pod postem pojawiły się rozliczne komplementy i pochwały za to rozwiązanie. „Bardzo dobry pomysł…”, „Szacun dla pomysłodawcy”, „Gratulacje dla pomysłodawcy. Super” pisali obserwatorzy profilu.

Idąc za przykładem innych samorządów, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg przygotowali specjalne...

Gepostet von Szydłowiec am Dienstag, 29. Oktober 2019

Wszystkich Świętych zbliża się wielki krokami. Koniecznie sprawdź, jaka będzie wtedy pogoda: 1 LISTOPADA JUŻ WKRÓTCE! SPRAWDŹ OSTATECZNĄ POGODĘ NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Ale afera w popularnym teleturnieju! Czy to nadwyręży więzy rodzinne? SYN PODAŁ OJCU NIEPRAWIDŁOWĄ ODPOWIEDŹ W „MILIONERACH”! CZY TO PYTANIE NAPRAWDĘ BYŁO AŻ TAK TRUDNE?

Joanna Tec