Po ostatnich doniesieniach o pogarszającym się stanie zdrowia Elżbiety II, nie milkną przypuszczenia na temat przyszłości brytyjskiej monarchii. Prawowitym następcą tronu jest książę Karol. Jednak nie cieszy się on sympatią mieszkańców Wielkiej Brytanii. Teraz poinformowano o tajnym planie królowej, która zamierza przekazać koronę nieoczekiwanej osobie.

Pomimo że prawowitym następcą tronu jest książę Karol, to większość Brytyjczyków sympatią darzy księcia Williama i to jego wolałoby mieć za swojego króla. Jednak, jak informuje brytyjski magazyn „Woman’s Day”, korona może wcale nie trafić w ręce męskiego przedstawiciela królewskiego rodu.

Pojawiły się doniesienia, że Elżbieta II chciałaby całkowitego przekształcenia monarchii i koronacji księżnej Kate. Taką nowinę przekazał brytyjskiemu tabloidowi tajny informator.

– Najwyraźniej tuż przed ich przybyciem królowa ujawniła swój wielki plan przekształcenia monarchii. Wie, że przyszłość rodziny leży po stronie Williama i Kate, a nie Karola, który nigdy nie miał pełnego wsparcia swoich poddanych. Mówiła mu, że powinien się przygotować na koronację syna i synowej – opisał rozmowę pomiędzy Elżbietą II a jej synem magazyn.

Prawo dotyczące sukcesji nie dopuszcza możliwości, aby królowa sama wybrała swojego następcę. Elżbieta II nie ma konstytucyjnej władzy i tym samym pozbawiona jest możliwości zmiany przepisów określających spadkobiercę.

Jako pierwszy prawo do przejęcia korony ma książę Karol. Jedyna możliwość, aby nie został tytułowany na króla to brak zgodny brytyjskiego Parlamentu lub jego osobista abdykacja. Być może Elżbieta II ma jednak tajny plan na to, aby przekazać Kate koronę.

Opisywaliśmy niedawno zły stan zdrowia brytyjskiej królowej: POGARSZA SIĘ STAN KRÓLOWEJ ELŻBIETY II! KTO PRZEJMUJE KORONĘ?

Sprawdź również: SKĄD RZĄD WZIĄŁ PIENIĄDZE NA ,,TRZYNASTKI” DLA EMERYTÓW? ZASKAKUJĄCE ŹRÓDŁO!

Źródło: „jastrzabpost.pl”