Opinia publiczna nie ma wątpliwości, że wysokość świadczeń emerytalnych uzależniona jest od konkretnych i systematycznych działań każdego z nas. Dlatego właśnie wielu artystów narzeka teraz na swoje emerytury.

Temat wciąż żywy

Na wysokość swojej emerytury narzekało i wciąż narzeka wielu znanych ludzi z branży show-biznesu. Szczególnie było to widoczne, gdy na długi czas odebrano im możliwość występowania na żywo, czy brania udziału w różnych galach show-biznesowych. Nierzadko obywatele twierdzą w komentarzach w sieci, iż artyści osobiście zapracowali sobie na takie problemy. Podobną opinię wygłosił także muzyk Maciej Maleńczuk.

Przepraszam bardzo, co to za artysta co nie jest w stanie zarobić na własną emeryturę? Sądzę, że powinien już wcześniej zmienić zawód — stwierdził w wywiadzie z "Pomponikiem".

Ile ZUS wypłaca Krystynie Losce?

Krystyna Loska bardzo długo związana była zawodowo z TVP jako prezenterka i konferansjerka. Była gospodynią wielu festiwali muzycznych, ceniono ją za profesjonalne podejście do swojej pracy.

Mama znanej ze szklanego ekranu Grażyny Torbickiej nie miała w zwyczaju korzystania z notatek, czy promptera, wszystko, co miała do powiedzenia telewidzom, miała w pamięci, a to, że przynosiła szczęście naszym piłkarzom, przeszło do legendy.

Biorąc pod uwagę prestiż, jakim owiane było nazwisko legendarnej spikerki, na myśl przychodzi całkiem ładna kwota świadczenia emerytalnego, jednak w udzielonym "Super Expressowi" wywiadzie, Krystyna Loska wyznała przed kilkoma laty, że otrzymuje z ZUS-u nieco ponad tysiąc złotych miesięcznie.

Dziennikarze postanowili przeanalizować ewentualną emeryturę, jaką mogłaby otrzymywać gwiazda TVP obecnie, biorąc pod uwagę wysokość waloryzacji. Z ich obliczeń wynika, że Krystyna Loska najprawdopodobniej otrzymuje około 1500 złotych emerytury miesięcznie.

Media jednak uspokajają fanów legendy szklanego ekranu. Może ona liczyć na finansowe wsparcie swojej córki, Grażyny Torbickiej.

Nie przegap: Robert Gawliński zabiera głos w sprawie emerytury. Artysta nie narzeka

Zerknij: Z życia wzięte. "Trzy dni przed ślubem znalazł w skrzynce pocztowej list od swojej byłej dziewczyny": Nie wiedział, co zrobić