W poniedziałek świat był świadkiem uroczystości pogrzebowych najdłużej panującej monarchini w historii. Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat po aż siedemdziesięciu latach zasiadania na tronie.

Jej pożegnanie wzbudziło wiele emocji zwłaszcza, że w odczuciu jej poddanych zakończyła się właśnie ważna epoka brytyjskiej monarchii.

Wiele jednak szczegółów uroczystości królowa miała zaplanowanych już dawno temu dlatego wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko.

Portal „Super Express” podaje, że również miejsce ostatniego spoczynku jest już kompletnie gotowe. Zainstalowano już płytę nagrobną w krypcie, w której złożona została jej trumna i od 29 września miejsce będzie też już udostępnione dla zwiedzających Windsor.

Zdjęcie z kaplicy Jerzego VI potwierdza, że według jej życzeń, grób królowej znajduje się w tym samym miejscu co jej męża Filipa, a także jej rodziców, króla Jerzego VI i Elżbiety.

„Płyta nagrobkowa została zainstalowana w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, po pochówku Jej Królewskiej Mości Elżbiety. Kaplica pamięci króla Jerzego VI znajduje się w murach kaplicy św. Jerzego w Windsorze” – podał w sobotę Pałac Buckingham.

Ciemna płyta nagrobna wymienia imiona złożonych tam zmarłych oraz daty urodzin i śmierci. Otoczona jest świeżymi bukietami kwiatów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Nawet rodzina królewska nie jest wyjątkiem. Szkockie prawo domaga się odpowiedzi odnośnie odejścia Elżbiety II. Będzie wgląd do prywatnych informacji

Jak informował portal „życie.news”: Klan Kardashianów jest wart miliardy dolarów. Kto zarabia najwięcej spośród członków najpopularniejszej rodziny celebrytów świata

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Wszyscy ukochani przyszłej królowej Zjednoczonego Królestwa. Wśród byłych partnerów księżnej Kate są znane osoby, dla jednego odrzuciła nawet Williama

Sprawdź również ten artykuł: Ta wiadomość ucieszy niewiele osób. Są już pierwsze prognozy długoterminowe na tą zimę. Czego możemy się spodziewać na święta