Elżbieta II zmarła 8 września, a tym samym zakończyła się pewna epoka w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Mimo, że królowa miała już 96 lat i jej zdrowie w ostatnich miesiącach znacząco się pogorszyło, informacja o jej śmierci zszokowała cały świat. Uroczyste pożegnanie odbyło się w ubiegły poniedziałek, ale nie oznacza to, że temat został zakończony.

Portal „Jastrząb Post” podaje, że sporo spekulacji wywołuje nadal dokładna przyczyna odejścia Elżbiety II ponieważ jeszcze dwa dni wcześniej oficjalnie przyjęła nową premier Liz Truss. Niepokój wywołał dopiero komunikat Pałacu Buckingham o tym, że stan zdrowia królowej się pogorszył i jej bliscy z pośpiechem udali się do zamku Balmoral w Szkocji gdzie przebywała do samego końca.

Królowa Elżbieta II / YouTube:  BBC
Królowa Elżbieta II / YouTube: BBC

Choć według bliskich królowa zmarła w spokoju, eksperci nie są do końca o tym przekonani sugerując udar lub zawał serca.

Jak się okazuje wkrótce będziemy mieli oficjalne potwierdzenie ponieważ światło dzienne ujrzy oficjalny akt zgonu. Zazwyczaj taka informacja jest prywatna, jednak monarchini zmarła w Szkocji, a tamtejsze prawo wymaga jej ujawnienia.

Rząd podał, że rodzina królewska ma czas na dostarczenie dokumentu do zakończenia okresu żałoby czyli wtorku 27 września.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Aura w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza. Synoptycy nie mają złudzeń, już niebawem temperatura mocno poszybuje do góry

Jak informował portal „życie.news”: Książę Harry złożył królowi Karolowi III i królowej małżonce propozycję. Camilla słysząc to, opluła się herbatą. O co chodzi

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Mieszkańcy bloków muszą się liczyć z podwyżkami. Zamrożenie cen energii elektrycznej nie obejmie wszystkiego

Sprawdź również ten artykuł: Krzysztof Jackowski przestrzega przed tym, co może nas przestraszyć. "Nie opuszczajcie swoich miejsc zamieszkania"