Choć lato dopiero co się skończyło i oficjalnie rozpoczęła się jesień, wiele osób już dawno zapomniało o ciepłych dniach. Ostatnie pogorszenie pogody przyniosło nam znaczny spadek temperatur i deszcze.

Nic więc dziwnego, że wiele osób już jest ciekawych jakiej aury możemy się spodziewać w następnych miesiącach. Portal „Goniec” podaje, że eksperci z amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej (NOAA) już to wiedzą.

Zebrane dane wskazują, że nie ma co liczyć na piękną zimę jak z obrazka. Grudzień oraz styczeń mają według przewidywań być dosyć ciepłe i bardziej przypominać jesienną aurę.

Zamiast śniegu i białych świąt Bożego Narodzenia będziemy mieć więc chlapę, deszcz i sporo błota. Zimowe warunki zapanują jedynie w górach.

Zima/YouTube @Emil Kasprzak
Zima/YouTube @Emil Kasprzak

Tą prognozę potwierdza też niestety polski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej choć zaznacza, że takie długoterminowe zapowiedzi są obarczone sporym marginesem błędu. Jednak tendencja wyższych temperatur w grudniu w ostatnich latach jest bardzo widoczna i raczej sprawdzi się także w tym roku.

Myślicie, że przewidywania meteorologów się sprawdzą?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Nie ma już wśród nas jednego z najwybitniejszych polskich aktorów. Polacy na zawsze zapamiętają jego niesamowite role. Miał 94 lata

Jak informował portal „życie.news”: Marian Lichtman pogrąża wdowę po Krzysztofie Krawczyku. Sprawę stawia jasno. "Nie może być tak, że Ewa opływa w luksusy"

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Anna Mucha w mocnych słowach podsumowała młodsze koleżanki po fachu. "Niech nie opowiadają pierdół". O co chodzi

Sprawdź również ten artykuł: Wymowny znak pojawił się nad Zamkiem Balmoral, gdzie odeszła królowa Elżbieta II. Księżna Kate nie ma wątpliwości, co on oznacza