Główny Inspektorat Farmaceutyczny nieustannie czuwa nad tym, aby leki trafiające do pacjentów w całym kraju były w pełni bezpieczne, a także miały odpowiedni skład. Nie da się bowiem ukryć, że w wielu przypadkach, minimalna pomyłka w dawce czy też w substancjach czynnych danego leku, może w poważny sposób zagrozić pacjentom.

GIF wycofuje leki!

Warto wiedzieć, jakie leki zostały ostatnio wycofane z aptek. Sprawdźmy, co jest powodem takiej decyzji Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i jeśli faktycznie posiadamy taki lek w swojej apteczce, to warto jest go oddać do najbliższej apteki.

Jednym z leków, który w ubiegłym miesiącu został wycofany z aptek jest lek Heviran, stosowany przy leczeniu opryszczki wargowej. Z aptek wycofana została seria 10522.

Warto śledzić komunikaty!

Z aptecznych półek zniknęła także seria X05459A leku Vitaminum C Teva w postaci roztworu do wstrzykiwań. Jeśli posiadamy tą serię leku w naszej apteczce, to bez problemu możemy zwrócić medykament do apteki.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował także o wycofaniu z aptek koncentratu do przygotowania roztworu do wstrzykiwań – Amiodaron Hameln 50 mg/ml. Numer seryjny wycofanego leku to 04260016652310.

Jak zatem widać, warto na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, aby wiedzieć jakie leki znikają z aptek i co jest tego powodem.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW