Od kilku dni cała Polska nieustannie żyje sytuacją, jaka ma miejsce na Odrze. Tony śniętych ryb, a także ofiary w innych zwierzętach takich jak bobry, bociany, czaple czy nawet psy, to ekologiczna katastrofa, jakiej w Polsce nie widzieliśmy od lat.

Ogromna katastrofa!

Mimo upływu czasu, do dziś nie udało się ustalić co jest przyczyną skażenia, a także kto je spowodował. Wczoraj wykluczono informację przekazaną z Niemiec, dotyczącą skażenia Odry rtęcią. Nie podano jednak żadnych nowych doniesień w tej sprawie. Sytuacja jest bardzo poważna.

Jak podaje portal Interia, wczoraj miała miejsce konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas przemówienia premier zwrócił uwagę na opieszałość służb i dodał, że wyciągnął już odpowiednie konsekwencje z takiego zachowania.

Będzie nagroda za wskazanie przestępcy!

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na fakt, że dramat ekologiczny, który odbywa się teraz na Odrze, jest wyzwaniem dla wszystkich służb, a także dla administracji i rządu. Polityk zaznaczył także, że została wyznaczona nagroda w wysokości miliona złotych, dla osoby, która wskaże kto dopuścił się przestępstwa i zanieczyścił Odrę.

- Moje zobowiązanie to nie tylko znaleźć, ukarać sprawców, ale także w jak najkrótszym czasie zminimalizować te straty i przywrócić pierwotny stan Odry i wierzę, że krótkim czasie uda się to osiągnąć – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji.

Premier dodał także, że informacja o skażeniu Odry dotarła do niego 10 sierpnia. Jak wskazał, było to o wiele za późno, a odpowiednie służby powinny działać już dużo wcześniej.

Jak informował portal "Życie News": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA POCHWALIŁA SIĘ POBYTEM W BARDZO LUKSUSOWEJ WILII. TAKICH ATRAKCJI MOŻNA WYŁĄCZNIE ZAZDROŚCIĆ. SAM BUDYNEK ROBI WIELKIE WRAŻENIE

Przypomnij sobie: ANNA KALCZYŃSKA ZASKOCZYŁA FANÓW NA INSTAGRAMIE NIESAMOWITYM ZDJĘCIEM. DZIENNIKARKA ZAPOZOWAŁA WRAZ Z UKOCHANĄ MAMĄ. MOŻNA IM POZAZDROŚCIĆ FIGURY

Portal "Życie News" pisał również: MAŁY A BARDZO NIEBEZPIECZNY. LATO W PEŁNI, A KLESZCZE CZYHAJĄ NA NAS NIEMAL NA KAŻDYM KROKU. SĄ SPOSOBY NA TO, BY UNIKNĄĆ UGRYZIENIA PRZEZ PAJĘCZAKA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: BARBARA KURDEJ-SZATAN BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z RAFAŁEM TRZASKOWSKIM. SZYBKO WYSZŁO NA JAW, CZYM ZAJMIE SIĘ AKTORKA. INTERNAUCI WYRAZILI GŁOŚNY SPRZECIW