Nie od dziś wiadomo, że specjalnością Rosji jest szerzenie propagandy. W ostatnim czasie takie działania mocno przybrały na sile. Wszystko po to, aby w oczach Rosjan przedstawić wojnę w Ukrainie, jako konieczne działanie Rosji sprowokowane przez Zachód. Jednak to, co ostatnio pojawiło się w rosyjskich mediach, jest po prostu niedopuszczalne.

Kontrowersyjny wywiad

Jak podaje portal o2, niebywałe słowa na temat Zachodu, Rosjanie mogli przeczytać w tabloidzie „Komsomolskaja prawda”. To właśnie na łamach tego pisma ukazał się wywiad, w którym dwaj „naukowcy” wyrazili swoją opinię na temat krajów zachodniej Europy. Aleksi Podberezkin i Konstanty Zaleski mówili podczas wywiadu, że zachodnie państwa mają identyczny plan wobec Rosji, do planu który chciał zrealizować Adolf Hitler względem Słowian.

Te słowa nie mieszczą się w głowie!

- Teraz Zachód stoi przed zadaniem całkowitej absorpcji gospodarczej Ukrainy – pod pozorem budowania tam prawdziwej demokracji. Plany są podobne – zniewolenie Słowian Wschodnich i ich stopniowa eksterminacja. Na wiele sposobów, także własnymi rękami – mówił jeden z gości tabloidu.

Co więcej, „naukowcy” byli przekonani, że Rosja jest potęgą, a do bycia najpotężniejszym mocarstwem w Europie brakuje im tylko i wyłącznie wcielenia w swoje tereny Ukrainy. Goście utrzymywali także, że Rosja nie zaatakowała Ukrainy, a jedynie odbiera należne jej obszary.