Druga emerytura stanowi konkretne wsparcie finansowe dla wielu uprawnionych do pobierania świadczenia. Istnieją trzy grupy seniorów uprawnionych do pobierania dwóch emerytur, jednak po wprowadzonych przez rząd zmianach grono szczęśliwców znacznie się uszczupli.

Kto nie załapie się na podwójną, comiesięczną emeryturę

Jak wiemy, podstawowym warunkiem przyznania świadczenia emerytalnego jest osiągnięcie wymaganego wieku przez osobę wnioskującą o emeryturę. Miesięczne podwójne wypłaty emerytur możliwe są w przypadku trzech grup seniorów, a każde ze świadczeń wypłacane jest z dwóch odrębnych placówek.

Jak donosi "Gazeta.Pl", poza odpowiednim wiekiem emerytalnym seniorzy muszą spełnić dodatkowe trzy warunki w celu otrzymania drugiej emerytury.

Osobami mogącymi otrzymywać podwójne świadczenia emerytalne są mundurowi, rolnicy i obywatele, którzy pracują za granicą Polski.

O ile w trzecim wymienionym przypadku nie ma konkretnych warunków do spełnienia poza legalnością zarobków i opłaconym i składkami, o tyle z mundurowymi sprawa się trochę skomplikowała.

Jak wiemy, mundurowi pierwszą z dwóch emerytur otrzymują normalnie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, natomiast drugą z ZER MSWiA. Jak donoszą media, koniec 2021 roku zaowocował ogromnymi zmianami.

Według podjętej decyzji zawodowi żołnierze, których przyjęto do służby przed 1 stycznia 1999 roku, mają prawo do ubiegania się tylko o jedno świadczenie. Jedyne, co może przemawiać na ich korzyść, jest to, że mają prawo wyboru co do otrzymywanego świadczenia. Rolnicy natomiast mają do spełnienia warunek związany z opłacaniem składek w KRUS przez minimum 25 lat.

O tym się mówi: Niepokojące doniesienia na tamat Krzysztofa Cugowskiego obiegły media. Co dalej z jego udziałem w programie "Twoja twarz brzmi znajomo"

Zerknij tutaj: Marta Manowska zaskoczyła wyznaniem, że "zakochała się po uszy". Co jej deklaracja ma wspólnego z programem "Sanatorium miłości"