Jest pomimo tego spora możliwość na większą podwyżkę. „Super Express” donosi, że należności z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą powiększyć się od marca o osiem procent!

Pomyślne wiadomości dla emerytów oraz rencistów. Mowa o wysokości świadczeń emerytalnych i rentowych

Największa od dwudziestu lat drożyzna druzgocze polskich emerytów i rencistów. Multum seniorów miało skorzystać obecnie na Polskim Ładzie, albowiem ich świadczenia nieco wzrosły, dzięki większej kwocie wolnej od podatku.

Obecnie jednak seniorzy nie mają możności doczekania się waloryzacji świadczeń w marcu, która winna wynagrodzić im eskalację wzrostu cen. Obecnie rozwiązywana jest sprawa wskaźnika waloryzacji.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, zakomunikowała w ostatnim czasie w mediach, że wielkość wskaźnika poznać mamy około 10 lutego, gdy GUS dostarczy wymagane informacje za rok 2021 (inflację emerycką i wzrost wypłat).

W grudniu rząd zawarł w ustawie budżetowej niezwykle mały wskaźnik waloryzacji wynoszący 4,89 procent w oparciu o aktualną drożyznę. W ocenie ekonomistów mogło to być związane z celowym zaniżeniem deficytu budżetowego, natomiast aktualna podwyżka świadczeń winna być jednakowoż większa.

O ile wzrosną świadczenia rentowe i emerytalne w 2022 roku?

Dzisiaj już wiemy, że tak rzeczywiście będzie. „Super Express” wskazał, że rząd możliwie opracowuje podwyższenie rent i emerytur o 8 procent. Jeżeli tak się stanie, bieżące minimalne świadczenia zwiększyłyby się ze 1138 zł do 1229 zł, to znaczy o 91 zł. Natomiast emerytura wysokości 2000 zł, zwiększyć się może o 160 zł.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Siostra Britney Spears przerywa milczenie. Co ujawnia Jamie Lynn w wywiadzie i książce

Zerknij też tutaj: Z życia wzięte. Teściowa zawsze przychodziła do naszego domu. Poprosiłam ją o zwrot kluczy, za co obraził się mój mąż

Nie przegap: Andrzej Duda nie pozostał obojętny wobec trudnych chwil w rodzinie Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy. Co zrobił