Główny Inspektorat Sanitarny wycofał z obrotu partię bardzo popularnej przyprawy, która znajduje szerokie zastosowanie w naszej kuchni. Jak wiemy, cyklicznie wykonywane na każdym etapie produkcji żywności badania sanitarne, są niezbędne, aby zmniejszyć ryzyko zatruć i innych szkód ponoszonych przez konsumentów.

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał partię P 14 05 100-gramowego produktu "Kurkuma"

Data końca przydatności do spożycia wycofanej partii przyprawy to grudzień 2022, a więc całkiem sporo czasu byśmy mieli, aby wraz z ulubioną kurkumą przyswajać do swojego organizmu i truć swoich bliskich bakterią Salmonella...

Salmonella jest jednym z najczęściej izolowanych patogenów przenoszonych przez żywność. Jest to poważny ogólnoświatowy problem zdrowia publicznego, powodujący 93,8 miliona chorób przenoszonych przez żywność i 155 000 zgonów rocznie.

Do chwili obecnej zidentyfikowano ponad 2500 serotypów Salmonelli, a ponad połowa z nich należy do Salmonella enterica subsp. enterica , która odpowiada za większość zakażeń Salmonellą u ludzi. Zakażenia salmonellą, które obejmują inwazyjne serotypy, często zagrażają życiu, wymagając odpowiedniej i skutecznej antybiotykoterapii.

Pojawienie się wielolekoopornej (MDR) Salmonelliserotypy mają ogromny wpływ na skuteczność leczenia antybiotykami, a rosnąca częstość występowania szczepów MDR może prowadzić do wzrostu śmiertelności zakażeń Salmonella.

Badania epidemiologiczne wskazują, że serotypy MDR Salmonella są bardziej zjadliwe niż szczepy wrażliwe, co znajduje odzwierciedlenie w zwiększonym nasileniu i dłuższym okresie choroby u pacjentów zakażonych szczepami MDR.

Za pakowanie produktów skażonych Salmonellą odpowiedzialny był zakład FISTASZEK, Joanna Małysz, Dzielce 27, 22-463 Radecznica.

O tym się mówi: Niebywałe sceny na jednym z polskich osiedli. Takiej plagi już dawno w tym mieście nie widzieli. O co chodzi

Zerknij: Anna Cieślak i Edward Miszczak dostali wyjątkowy prezent ślubny. Co nim było i kto im go wręczył