10 kwietnia minęło równo jedenaście lat od tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku. W 2010 roku samolot Tu-154 rozbił się, a w wyniku wypadku zginęło 96 osób.

Choć od lat mówi się, że za katastrofę odpowiadają błędy popełnione przez załogę samolotu, to wciąż są osoby, które winą obarczają innych, m.in. Rosjan. Jednak słowa wiceministra wydają się być jeszcze bardziej absurdalne.

Donald Tusk. Źródło: Youtube cdutv
Donald Tusk. Źródło: Youtube cdutv

Wiceminister o katastrofie smoleńskiej

W wypadku zginęła ówczesna para prezydencka, Lech i Maria Kaczyńscy, oraz ważni politycy, dowódcy, urzędnicy. Choć minęło już 11 lat, niektórzy wciąż zachowują się, jakby do wypadku doszło wczoraj.

Super Express zwraca uwagę na słowa, jakie padły w TVP Info z ust wiceministra MAP, Artura Sobonia. Mówił on o rządzie Donalda Tuska.

Film z wynikami badań podkomisji Antoniego Macierewicza, który wyemitowano na antenie TVP w sobotni wieczór, wywołał spore emocje. Artur Soboń orzekł, że podkomisja „przeprowadza odpowiednie badania”.

Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl
Donald Tusk. Źródło: Youtube polsatnews.pl

Dodaje, że po katastrofie rząd „wybrał taką formułę prawną, w której praktycznie pozbawił stronę polską możliwości weryfikacji materiału dowodowego”. Stwierdził, że niszczono wszelkie dowody w sprawie i ukrywano je przed Polakami, a ci, którzy powinni brać udział w postępowaniu, byli „wprowadzani w błąd lub niedopuszczani do kluczowych momentów”.

Co sądzicie o tych słowach?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: UCZESTNICZKA „ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA” NIE MOŻE PORADZIĆ SOBIE Z HEJTEM. INTERNAUCI WYMIERZYLI W JEJ STRONĘ PRAWDZIWE POCISKI

O tym się mówi w Polsce: NIESPODZIEWANA SYTUACJA NA JEDNYM Z WESEL! POLICJA PRZERWAŁA IMPREZĘ. GOŚCIE NIE CHCIELI OPUŚCIĆ SALI WESELNEJ! JAK ZAKOŃCZYŁA SIĘ CAŁA SPRAWA

O tym się mówi na świecie: KOLEJNE SKANDALICZNE ZACHOWANIE JEDNEJ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH PAR? KSIĄŻĘ HARRY PRZYLECIAŁ DO WIELKIEJ BRYTANII SAMOTNIE. JAK PRZYJMIE TO RODZINA

Z życia gwiazd: KRZYSZTOFA KRAWCZYKA NIE MA JUŻ Z NAMI. LEKARZ ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, JAKI PRAWDOPODOBNIE BYŁ POWÓD TAKIEGO ROZWOJU WYDARZEŃ