Już niebawem totalnie zmieni się formuła programu Dobry Start. Rodzice, którzy będą składać wniosek o przyznanie dofinansowania w kwocie 300 zł będą musieli dostosować się do nowych zasad. Jak się okazuje, rząd chce w ten sposób zaoszczędzić sporą sumę, jednak nie wszyscy będą zadowoleni z nowego pomysłu.

Ogromne zmiany w programie!

Jak przypomina portal Fakt, program Dobry Start to dofinansowanie dla uczniów do maksymalnie 20 roku życia, lub też 24 w przypadku osoby niepełnosprawnej. 300 zł może być przyznane tylko raz w roku i nie jest zależne od wysokości dochodów rodziny.

Okazuje się, że w tym roku w programie zostaną wprowadzone poważne zmiany. Po pierwsze o dofinansowanie będzie można ubiegać się tylko drogą elektroniczną. Rząd tłumaczy, że zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania z powodu pandemii koronawirusa.

Rozwiązanie takie nie tylko w sposób istotny ułatwi realizację omawianego programu, ale także przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności na COVID-19, gdyż rezygnacja z możliwości składania przez interesantów wniosków w wersji papierowej wyłączy możliwość zarażenia wirusem SARS-CoV-2 w wyniku bezpośredniego kontaktu – zawarto w projekcie ustawy.

Czy Polacy będą zadowoleni?

Co więcej, wnioski nie będą już przyjmowane przez ośrodki pomocy społecznej, ale przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Takie rozwiązanie ma bowiem na celu usprawnienie składania wniosków oraz wypłaty świadczeń.

Zmieni się także sposób wypłacania świadczenia w ramach programu Dobry Start. Od teraz rodzice nie będą dostawać już gotówki w formie przekazu pocztowego, ale pozyskanie środków będzie możliwe tylko poprzez przelew na konto bankowe. Dzięki temu rząd chce zaoszczędzić nawet 488 milinów złotych!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: DZIŚ WSZYSTKO STAŁO SIĘ JASNE. ZAPADŁA OFICJALNA DECYZJA RZĄDU W SPRAWIE DALSZYCH OBOSTRZEŃ. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ ŻYCIE PO 9 KWIETNIA

O tym się mówi w Polsce: RATOWNIK Z ODDZIAŁU COVIDOWEGO ZDRADZA PORUSZAJĄCE SZCZEGÓŁY PRACY. POWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA ODEJŚCIE CHORYCH PACJENTÓW. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi na świecie: PIES Z ULICY ZROBIŁ WIELKIEGO PSIKUSA DZIENNIKARCE. PRZEZABAWNĄ WPADKĘ NA ŻYWO ZAREJESTROWAŁY KAMERY TELEWIZYJNE. WIDZOWIE POKŁADALI SIĘ ZE ŚMIECHU

Z życia gwiazd: PLANOWAŁA DLA SIEBIE ZUPEŁNIE INNE ŻYCIE, JEDNAK NIE DANO JEJ WYBORU. DLACZEGO KARIERA TERESY IŻEWSKIEJ NIE ROZWINĘŁA SIĘ JESZCZE MOCNIEJ