Portal Goniec poinformował, że rząd bardzo mocno planuje podnieść ceny, a wszystko to spowodowane jest wprowadzeniem nowego podatku, który ma zapewnić wpływ do budżetu na poziomie 44 milionów złotych rocznie!

Szykują się poważne zmiany!

Jak jednak doskonale wiemy, takie pieniądze nie wezmą się znikąd, a wprowadzenie nowego podatku najmocniej odczują oczywiście Polacy. Według zapowiedzi znacznie zdrożeć mają między innymi papierosy, a także jedzenie, kawa oraz piwo!

Projekt nowej ustawy dotyczący nowego podatku został opublikowany tuż przez Wielkanocą. Dokładnie nowy podatek będzie nazwany opłatą produktową i zostanie on doliczany do produktów, które pakowane są w styropianowe lub też plastikowe opakowania.

Według informacji przekazanych przez serwis Goniec, nowy podatek ma zostać wprowadzony zaraz po opanowaniu panującej obecnie pandemii koronawirusa. Nowe, wyższe ceny zaczną obowiązywać między innymi podczas zakupu jedzenia na wynos. Sprzedawcy będą mogli bowiem doliczać nawet 1 zł do ceny produktów spożywczych.

Musimy ratować nasze środowisko!

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane do urzędów marszałkowskich. Co więcej, obowiązek pobierania opłaty od opakowań styropianowych i plastikowych obejmie wszystkie firmy, a te które nie zastosują się do nowych zasad będą musiały zapłacić wysokie kary. Finalnie zebrane kwoty wpłyną do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i zostaną wykorzystane na ochronę środowiska.

Co więcej, warto przypomnieć, że już od lipca nie kupimy w sklepach zwykłych patyczków do uszu. Znikną także plastikowe sztućce i naczynia, a także słomki oraz mieszadełka do napojów.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: VIOLA KOŁAKOWSKA KOLEJNY RAZ MOCNO PRZESADZIŁA! FANI KRZYSZTOFA KRAWCZYKA SĄ ZNIESMACZENI JEJ ZACHOWANIEM

O tym się mówi w Polsce: JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE CHWILE ŻYCIA KRZYSZTOF KRAWCZYKA? KOCHANEGO MUZYKA RATOWAŁA UKOCHANA ŻONA. MENADŻER MÓWI O POWODZIE TEGO, ŻE NIE MA GO Z NAMI

O tym się mówi na świecie: ELŻBIETA II NIE JEST JUŻ KRÓLOWĄ? SENSACYJNE WIEŚCI OBIEGŁY MEDIA. KTO ZOSTAŁ KRÓLEM WIELKIEJ BRYTANII? MONARCHINI MIAŁA DOKONAĆ SEKRETNEJ KORONACJI

Z życia gwiazd: NARASTA KONFLIKT POMIĘDZY MICHAŁEM WIŚNIEWSKIM, A SŁAWOMIREM ŚWIERZYŃSKIM. JAK ZAKOŃCZY SIĘ CAŁA SYTUACJA