Kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej zbliża się wielkimi krokami. Dla przypomnienia: 10 kwietnia 2010 roku o 8:41 czasu polskiego samolot wojskowy Tu-154 rozbił się w Smoleńsku.

W tragedii zginęło 96 osób, a wśród ofiar byli także prezydent Lech Kaczyński oraz pierwsza dama, Maria Kaczyńska. Wskutek wypadku życie stracili też ważni polscy politycy, dowódcy Sił Zbrojnych RP i osoby związane z instytucjami państwowymi czy ministerstwami, a także ich osoby towarzyszące.

Wszyscy pasażerowie samolotu zmierzali w ramach delegacji na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jako przyczynę podaje się błędy popełnione przez załogę samolotu, jednak Antoni Macierewicz jest innego zdania.

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Katastrofa smoleńska – nieznane fakty według Macierewicza

Super Express donosi, że Antoni Macierewicz ujawnił nowe fakty o Smoleńsku. Jak tłumaczy, jeden z rozdziałów raportu pozwoli na nie tylko zobaczenie, ale i usłyszenie tego, co działo się w ostatnich chwilach przed rozbiciem samolotu.

Przypomnijmy – Antoni Macierewicz jest przewodniczącym podkomisji zajmującej się badaniem okoliczności i przyczyn tragedii smoleńskiej. Twierdzi, że pisemny raport zbierze wszystkie informacje, do których dotarła podkomisja, oraz nowe ustalenia.

Te ustalenia mają być potwierdzeniem tez Raportu Technicznego z 2018 roku. Macierewicz twierdzi, że bardzo ważne są także informacje, w których opisano, jak wyglądały przygotowania do wizyty Lecha Kaczyńskiego, kto był w nie zaangażowany. Przeanalizowano także związki osób, które podejmowały decyzje o remoncie Tu-154 w Rosji, ze służbami specjalnymi.

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Zdaniem Macierewicza „w każdej fazie inicjatorami są Rosjanie”. Raport podkomisji będzie zawierał także rekonstrukcję wydarzeń, a polityk liczy na to, że z wersją filmową dokumentów „będzie mogła zapoznać się szeroka opinia publiczna”.

Też uważacie, że to wszystko wina Rosjan, czy nie dopatrujecie się spisków w tej katastrofie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK Z ODDZIAŁU COVIDOWEGO ZDRADZA PORUSZAJĄCE SZCZEGÓŁY PRACY. POWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA ODEJŚCIE CHORYCH PACJENTÓW. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU

O tym się mówi w Polsce: ZNANY ZAKONNIK TRAFIŁ PILNIE DO SZPITALA, GDYŻ POCZUŁ SIĘ ŹLE. CO MU DOLEGA? OJCIEC LEON KNABIT MA WIELKĄ PROŚBĘ DO WSZYSTKICH LUDZI DOBREJ WOLI

O tym się mówi na świecie: PIES Z ULICY ZROBIŁ WIELKIEGO PSIKUSA DZIENNIKARCE. PRZEZABAWNĄ WPADKĘ NA ŻYWO ZAREJESTROWAŁY KAMERY TELEWIZYJNE. WIDZOWIE POKŁADALI SIĘ ZE ŚMIECHU

Z życia gwiazd: PORUSZAJĄCE WYZNANIE WIELOLETNIEGO PRZYJACIELA KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. ARTYSTA W OSTATNICH MOMENTACH ŻYCIA SKONTAKTOWAŁ SIĘ Z NIM. POLAŁY SIĘ ŁZY