Jak informuje portal Strefa Biznesu, w zeszłym tygodniu pojawiła się informacja o rzekomym zawieszeniu programu 500 plus. Wiadomość ta została opublikowana na stronie łudząco podobnej do strony rządowej. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej szybko zareagowało na te doniesienia.

Ministerstwo reaguje!

- Uwaga na #FakeNews‼ W Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej nie trwają żadne prace, które zmieniałyby zasady wypłaty świadczenia wychowawczego 500+. W budżecie na 2021 rok zabezpieczono środki na ten cel – brzmi komunikat opublikowany przez resort.

Okazuje się jednak, że nieuniknione są zmiany w programie 500 plus. Już jakiś czas temu wicepremier Jadwiga Emilewicz informowała, że nie jest wykluczone, iż niebawem 500 plus nie będzie wypłacane w postaci gotówki lecz realizowane w formie bonu.

Czy program 500 plus czekają zmiany?

W obliczu ogromne deficytu w budżecie na 2021 rok pojawiają się głosy, aby zmienić warunki przyznawania świadczenia 500 plus i ponownie brać pod uwagę kryterium dochodowe.

Nie ma co liczyć także na podwyżkę wypłat w programie 500 plus w nadchodzącym roku. Zapewnił o tym wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej – Stanisław Szwed.

Jak doskonale wiemy na razie wypłaty świadczenia 500 plus w obecnej formie są pewne do maja przyszłego roku. Co jednak będzie dalej i komu będzie przysługiwać świadczenie? Na dokładne informacje musimy jeszcze poczekać.

Jak informował portal "Życie": JAK ROBERT LEWANDOWSKI UCZCIŁ SWÓJ WIELKI SUKCES? PIŁKARZ KOLEJNY RAZ POZYTYWNIE ZASKOCZYŁ SWOICH FANÓW

Przypomnij sobie: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB