Jak podaje portal "Pikio", resort zdrowia wydał pilny komunikat dotycący Narodowego Programu Szczepień. Zgodnie z jego założeniami w pierwszej kolejności szczepionki mają zostać podane pracownikom ochrony zdrowia. Termin zgłoszeń zatrudnionych w tym sektorze osób chętnych do przyjęcia szczepień mija 20 grudnia.

Szczepienie na Covid-19

Narodowy Program Szczepień zakłada, że w pierwszej kolejności szczepionka trafi do pracowników zatrudnionych w systemie ochrony zdrowia. Taki wybór nie dziwi, w końcu to właśnie medycy są na pierwszej linii walki z koronawirusem i łatwo mogą ulec zakażeniu koronawirusem.

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP

Narodowy Program Szczepień podzielono na etapy. Pierwszy z nich, okreslany jako "Etap O", może rozpocząć się na przełomie grudnia i stycznia, choć dokładna data nie została jeszcze podana - wszystko uzależnione jest od tego, kiedy szczepionki dotrą do naszego kraju.

I tak w "Etapie 0", szczepionki będą mogli przyjąć pracownicy szpitali węzłowych oraz pozostałych podmiotów prowadzących działalność lecznicą (także pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznych), a także: pracownicy DPS-ów, pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej, farmaceuci zatrudnieni w aptekakach, puntach aptecznych, punktach zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtownie sprzedające leki i firmy je transportujące, a także pracownicy i studenci kierunków medycznych.

Szczepienia obejmą również pracowników pionu administracyjnego w szpitalach, personel pomocniczy, a także pracowników, którzy w trybie ciągłym współpracują ze szpitalami. Zgłoszenia osób z wymienionych grup przyjmowane będą do 20 grudnia 2020 roku.

Wszelkie informacje na temat szczepień na Covid-19 można uzyskać dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii 989. Można również kontaktować się drogą mailową, pisząc pod adres szczepionki@nfz.gov.pl.

Jak oceniacie kolejność szczepień?

To też może cię zainteresować: To kolejny powód do radości dla emerytów? Niektórzy z nich dostaną dodatkową gotówkę od ZUS. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Będzie wielki skandal w sprawie spadku Ewy Demarczyk? Kto odziedziczy spadek po artystce

O tym się mówi: Od 1 marca 2021 roku wzrośnie próg dochodowy dla ubiegających się o świadczenia 500 Plus. Co to oznacza dla seniorów