Od wielu lat nieustannie wypatrujemy białych świąt. Czy w tym roku marzenie wielu Polaków się spełni i Polskę przykryje biały puch? Co na to synoptycy?

Jaka pogoda czeka nas na święta?

Jak informuje portal Wirtualna Polska na ten moment synoptycy nie są w stanie idealną dokładnością przewidzieć, jaka pogoda będzie nam towarzyszyć w najbliższe święta.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że od wtorku pogoda nieco nas zaskoczy. nocy temperatura może nieznacznie spadać poniżej 0, natomiast w dzień podskoczy do plusowych wartości. Musimy być także przygotowani na opadu deszczu i deszczu ze śniegiem, które mogą powodować gołoledź.

Czy w tym roku zobaczymy nieco śniegu?

W święta natomiast słupki rtęci mogą pokazać nawet 11 stopni powyżej 0! Ochłodzenie pojawi się dopiero w drugi dzień świąt, który ma być najchłodniejszy. W święta będzie także pochmurno i wilgotno, miejscami powieje także silny wiatr, którego prędkość może dochodzić do 90 km/h.

Synoptycy są natomiast zgodni co do tego, że w tym roku również nie możemy liczyć na białe święta. Spodziewane są tylko opady deszczu, a śnieg będzie leżał tylko w górach. Możliwe jednak, że biało na większym obszarze naszego kraju zrobi się dopiero po świętach, jednak i to nie jest na ten moment pewne.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak w tym roku znów obejść się smakiem. Czy mieszkańcy nizin jeszcze kiedyś spędzą białe święta?

Jak informował portal "Życie": JAK ROBERT LEWANDOWSKI UCZCIŁ SWÓJ WIELKI SUKCES? PIŁKARZ KOLEJNY RAZ POZYTYWNIE ZASKOCZYŁ SWOICH FANÓW

Przypomnij sobie: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

Portal "Życie" pisał również: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB