Zbliża się okres świąteczny. Większość z nas – o ile nie pospieszyła się z kupnem i ubraniem choinki – zrobi to maksymalnie w ciągu kilku dni. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie drzewko świąteczne wybrać.

Przede wszystkim pamiętajmy, że musimy ustalić, co jest dla nas najważniejsze. Intensywny zapach, brak problemu z opadaniem igieł, a może jeszcze co innego? Ustalmy swoje priorytety i na tej podstawie wybierzmy choinkę. Jaką?

Choinki. Źródło: Youtube Grzegorz Grabowiec 2
Choinki. Źródło: Youtube Grzegorz Grabowiec 2

Jaką choinkę kupić na święta?

Temat wyboru choinki jest ważny – w końcu chyba nikt z nas nie chce smętnego drzewka, które po kilku dniach zżółknie, a jego gałęzie obwisną. Najlepiej pamiętać o tym, by choinka była świeżo ścięta lub – co jeszcze lepsze – posadzona w donicy, z odpowiednio dużą bryłą korzeniową.

Portal Polki przygotował małe zestawienie. Jeśli zależy nam na mocnym zapachu choinki – wybierzmy świerk pospolity lub srebrny. Ten drugi jest wyraźnie sztywniejszy, o grubszych igłach.

Świerk może jednak zacząć osypywać się już po krótkim czasie. Można co prawda wstawić go do mniej ogrzewanego pomieszczenia i regularnie podlewać, jednakże mimo wszystko szybciej zmarnieje.

Możemy wybrać również sosnę – także pachnie intensywnie, a jest trwalsza od świerku, jednak jej gałęzie są rzadsze i wówczas należy skromnie ozdobić ją dużymi bombkami.

Choinki. Źródło: Youtube Grzegorz Grabowiec 2
Choinki. Źródło: Youtube Grzegorz Grabowiec 2

Jeśli naszym priorytetem jest brak problemu z nadmiernym osypywaniem się igieł – wybierzmy jodłę, która może postać u nas do 2 miesięcy! Gdy zacznie marnieć, będzie brązowieć.

Zdecydujmy zatem, co jest dla nas ważniejsze. Najczęściej wyboru dokonujemy między jodłą kaukaską a świerkiem. Na tę pierwszą postawmy, jeśli cenimy sobie trwałość, na drugie drzewko – gdy chcemy, by intensywniej pachniało (jodła niemal nie ma zapachu). Nie zapomnijmy także, że świerk jest sporo tańszy.

Wybraliście już świąteczne drzewka po tej dawce wiedzy?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB