Jak informuje portal Radio Zet, kwestia "czternastek" ostatnio nieco się skomplikowała. Okazuje się bowiem, że ustawa wprowadzająca dodatkowe świadczenie nie zostanie wprowadzona w tym roku!

Kiedy finalnie emeryci otrzymają obiecane świadzenie?

Jak doskonale pamiętamy, rząd zapewniał emerytów oraz rencistów, że pierwsze wypłaty czternastek zostaną zrealizowane w 2021 roku. Czy jednak obietnica ta zostanie zrealizowana skoro ustawa nadal nie została przyjęta, a do końca roku zostało już niewiele czasu?

Jak zapewnia wiceminister Stanisław Szwed, czternaste emerytury zostaną wypłacone zgodnie z obietnicą, od 1 listopada 2021 roku. Polityk zapewnił, że rząd zajmie się ustawą tuż po Nowym Roku.

- Liczymy, że po nowym roku Sejm również ten projekt przyjmie. Zakładamy, że od 1 listopada 2021 roku czternasta emerytura będzie już wypłacana, przy zachowaniu kryterium a poziomie 2900 zł - zaznaczył Stanisław Szwed.

Czy świadczeniobiorcy będą zadowoleni?

Oczywiście warto przypomnieć, że „czternastki” zostaną wypłacane, tak jak mówiono od samego początku, z zachowaniem kryterium dochodowego na poziomie 2900 złotych. Jeśli świadczeniobiorca przekroczy ten pułap, to czternasta emerytura zostanie odpowiednio pomniejszona.

Co więcej, warto zaznaczyć, że już w przyszłym roku minimalna emerytura wzrośnie o 50 złotych, a więc emeryci otrzymają najmniej 1250 złotych! W takiej samej kwocie wypłacone zostaną „trzynastki”.

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MIELI SZANSE ODZYSKAĆ NAPRAWDĘ DUŻE PIENIĄDZE. TO WIELKI PREZENT PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA PRAWIE DLA WSZYSTKICH

Przypomnij sobie: KOBIETA WYZNAŁA, ŻE ZNALAZŁA SIĘ W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI. PANDEMIA UNIEMOŻLIWIA JEJ SPOTKANIE Z UKOCHANĄ MAMĄ, KTÓRA PRZEBYWA W DOMU SENIORA

Portal "Życie" pisał również: MASZ W DOMU STARE OZDOBY CHOINKOWE? NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY, ŻE NIEKTÓRE Z NICH MOGĄ BYĆ WARTE MAJĄTEK

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA