Nie ulega wątpliwości, że oszuści nieustannie znajdują nowe sposoby na kradzieże. Od kilku lat niezwykle często stosowanym pomysłem stały się wyłudzenia poprzez wykorzystywanie najnowszych technologii. Nie inaczej jest i w tym przypadku.

Nowy pomysł na kradzież!

Jak przekazał portal Wirtualna Polska, poznańska policja przestrzega przed nowym pomysłem oszustów. Można stracić naprawdę sporą sumę pieniędzy!

- Jeśli otrzymałeś SMS-a o takiej albo podobnej treści to pod żadnym pozorem nie wchodź pod załączony link do banku. To mistyfikacja! – brzmi wpis rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – Andrzeja Borowiaka, opublikowany na jego Twitterze.

Jak działają oszuści?

Okazuje się, że oszuści wysyłają SMS o przesyłce, która nie dotrze do nas bowiem jest zbyt ciężka. Aby otrzymać paczkę należy zatem zrobić przelew, na bardzo małą kwotę, za pomocą linku który otrzymujemy w SMSie.

Pod linkiem znajduje się strona, która do złudzenia przypomina stronę internetową banku. Jednak kiedy wpisujemy tam swoje dane do logowania, zostają one bezpośrednio przekazane oszustom, którzy to natychmiast zerują nasze konto.

W takiej właśnie sytuacja znalazła się kobieta z Poznania. W ten sposób oszuści wyczyścili jej konto i zabrali jej 250 tysięcy złotych.

- Hakerzy przejęli kontrolę nad jej kontem i wyczyścili je do zera. Staramy się ich złapać – poinformował Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.

Radzimy więc bardzo uważać i pod żadnym pozorem nie wchodzić w żadne tajemnicze linki.

Jak informował portal "Życie": CHCIELI WYNIEŚĆ KILKADZIESIĄT KILOGRAMÓW GRZYBÓW Z LASU, ZAREAGOWAŁA STRAŻ LEŚNA! PIĘKNE BOROWIKI SKONFISKOWANE, GRZYBIARZE ODPOWIEDZĄ ZA SWÓJ CZYN

Przypomnij sobie: ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE SZPITALNEGO KAPELANA, AŻ TRUDNO UWIERZYĆ W JEGO SŁOWA! OPOWIEDZIAŁ, JAK WYGLĄDA OBECNIE POSŁUGA NA ODDZIALE POŁOŻNICZYM

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ PODWYŻEK OPŁAT ZA PARKOWANIE CZY BILETÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ! BUDŻETY MIAST TOPNIEJĄ, TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI