Nie ulega wątpliwości, że pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na banki, które są obecne na polskim rynku. Jak się okazuje, od kilku miesięcy odczuwają one dość duże spadki zysków i muszą zapobiec temu w jakiś sposób.

PKO BP wprowadza zmiany!

Jak informuje portal Biznesinfo okazuje się, że jednym z banków, który postanowił poradzić sobie z kryzysem jest Bank PKO BP. Jak się okazuje, w tym banku nie będziemy mogli założyć już lokaty terminowej dla małego i średniego przedsiębiorstwa.

Co prawda, na ten moment bank nie postanowił wprowadzić opłat za lokaty oraz rachunki prowadzone przez małe i średnie przedsiębiorstwa, jednak korporacje są traktowane już zupełnie inaczej. Jak się okazuje, wraz z końcem miesiąca bank postanowił pobrać opłaty z kont, na których widoczne są duże salda. Dotyczy to zarówno kont oszczędnościowych oraz pomocniczych.

Inne banki poszły w jego ślady!

Co więcej, na takie zmiany zdecydował się nie tylko PKO BP. Nowe opłaty zauważą także klienci ING BSK oraz mBanku. Jak informuje portal Biznesinfo, oba banki wprowadziły opłaty depozytowe zarówno dla korporacji, ale także dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

- „Z kolei Millennium pobiera wyłącznie prowizję od kont prowadzonych w euro klientów korporacyjnych. Dodatkowa opłata jest naliczana tylko, jeśli średnie saldo w danym miesiącu na danym rachunku jest równe bądź przekroczy kwotę 1 mln euro.”

Klienci banków są niemile zaskoczeni. W dobie panującego kryzysu nie spodziewali się oni bowiem, że poniosą kolejne opłaty, które znacząco wpłyną na ich budżet.

- Wygląda na to, że większość banków będzie wprowadzać opłaty od dużych depozytów firm. Mogą sobie na to pozwolić, biorąc pod uwagę wielką płynność w sektorze - wyjawił analityk Ipopemy - Łukasz Jańczak podczas rozmowy z dziennikarzami „Rzeczpospolitej”.

Czy pozostałe banki również zaczną wprowadzać różnorodne opłaty, które wpłyną na stan naszego konta?

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, ABY DOSTAĆ SUPER GOTÓWKĘ OD RZĄDU. WARTO SIĘ POSPIESZYĆ

Przypomnij sobie: SANEPID POSTANOWIŁ ZAREAGOWAĆ NA BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI WESELNIKÓW. RAZEM Z POLICJĄ PRZEPROWADZAJĄ WZMOŻONE KONTOLE

Portal "Życie" pisał również: NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z NADMORSKICH MIAST. ZOSTAŁY JUŻ WDROŻONE WSZYSTKIE PROCEDURY