Jak informuje portal Lelum, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej, od 1 września wszystkie dzieci wracają do szkół, mimo panującej epidemii koronawirusa. Rodzice nie spodziewali się jednak taki zmian w tej kwestii. Nie brakuje głosów, że w szkołach zapanuje poważny chaos!

Nie brakuje niejasności!

Rodziców liczących na to, że ich dzieci w końcu pójdą do szkoły, a oni będą mogli skupić się na swoich zajęciach, czeka zaskoczenie - można przeczytać na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

Rodzice byli przekonani, że jeśli jest mowa o powrocie do szkół, to nauczanie odbywać się będzie normalnie, tak jak przed pandemią. Okazuje się jednak, że byli w ogromnym błędzie. Wiele szkół zdecydowało się bowiem na wprowadzenie poważnych zmian.

– Część szkół wprowadza rygorystyczny system zmianowy, inne szykują się do nauki hybrydowej; tuż przed 1 września nie wiadomo nawet, jaka temperatura spowoduje odesłanie dziecka do domu – informują dziennikarze „Rzeczpospolitej”.

Szkoły proponują zmiany!

W celu uniknięcia tłoku na szkolnych korytarzach wiele szkół zdecydowało się na nauczanie zmianowe. Co to dokładnie oznacza? Uczniowie będą rozpoczynać zajęcia o różnych godzinach - rano lub po południu.

– Zajęcia dla części uczniów będą się zaczynać o godz. 7:30, a dla pozostałych po południu, po przeprowadzeniu dezynfekcji. Rodzice grupy popołudniowej będą więc musieli zapewnić pociechom opiekę do rozpoczęcia zajęć. Świetlice zapewnią opiekę tylko uczniom klas 1-3 – informuje „Rzeczpospolita”.

Nie jest tajemnicą, że z powodu zmian wiele rodziców jest poważnie zirytowanych. Rozpoczęcie roku już za kilka dni, a nieustannie zmieniają się informacje na temat tego, jak ma wyglądać nauka ich dzieci.

– Najgorsza jest niepewność. Start szkoły lada dzień, a wielu rodziców wciąż nie wie, jak pogodzić pracę z wychowaniem dzieci i jak będzie wyglądała nauka – powiedziała dla „Rzeczpospolitej” prezeska Fundacji Przestrzeń dla Edukacji - Iga Kazimierczyk.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OSTATNIE KILKA DNI, ABY DOSTAĆ SUPER GOTÓWKĘ OD RZĄDU. WARTO SIĘ POSPIESZYĆ

Przypomnij sobie: SANEPID POSTANOWIŁ ZAREAGOWAĆ NA BRAK ODPOWIEDZIALNOŚCI WESELNIKÓW. RAZEM Z POLICJĄ PRZEPROWADZAJĄ WZMOŻONE KONTOLE

Portal "Życie" pisał również: NOWE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z NADMORSKICH MIAST. ZOSTAŁY JUŻ WDROŻONE WSZYSTKIE PROCEDURY