Jak donosi serwis biznes.interia.pl, wstrzymanie postępowań egzekucyjnych i zadłużeń powstałych na skutek niepłacenia abonamentu nie ma związku z możliwym zniesieniem obowiązku opłat abonenckich.

Tym samym, abonament nie zostanie zniesiony. Jednak ten proces wprowadził u wielu osób dezorientację. Właśnie dlatego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała się rozwiać wątpliwości.

KRRiT o abonamencie: nie zostanie zlikwidowany, płacić trzeba dalej

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po raz kolejny przyomina, że obowiązuje ustawa o opłatach abonamentowych z 2005 roku. Jej zapisy będą w mocy prawnej tak długo, aż nie zostanie stworzona nowa ustawa abonamentowa. Na to się jednak nie zanosi.

fot. Pxhere

- Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 z 2 marca 2020 roku przewiduje, że po przyjęciu przez Radę Ministrów odpowiednich przepisów wykonawczych będzie możliwe czasowe wstrzymanie postępowań egzekucyjnych powstałego zadłużenia – informują członkowie KRRiT, cytowani przez biznes.interia.pl.

Czy możliwe jest jednak umorzenie lub rozłożenie na dogodne dla dłużników raty obciążeń wynikających z należności komorniczych? Tak, ale to kwestia indywidualnego porozumienia się w tej sprawie. Powodem mogą być m.in. szczególne względy społeczne, przypadki losowe itp.

Jak wynika z danych KRRiT, tylko w ubiegłym roku Rada wydała 63 480 decyzji administracyjnych w sprawie umorzenia lub rozłożenia na raty zaległości w opłatach abonamentowych, w tym odsetek za zwłokę w płatnościach.

fot. Pxhere

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA