Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także do ministra finansów oraz ministra infrastruktury wpłynęły pisma, w których to Poczta Polska prosi o umożliwienie jej zaprzestania pobierania abonamentu.

Co dalej z opłatami abonamentowymi?

Jak informuje portal biznes.interia.pl już w niedzielę na Twitterze wicepremiera Jacka Sasina pojawił się wpis skierowany do Poczty Polskiej. W swoim wpisie wicepremier prosił o to, aby Poczta Polska zaprzestała ściągania abonamentu z posiadaczy odbiorników radiowych oraz telewizyjnych.

- Kwestia ściągalności abonamentu RTV to smutna spuścizna rządów Donalda Tuska. To kolejna kwestia do gruntownego przemodelowania po naszych poprzednikach. Teraz - biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności - poprosiłem Pocztę Polską o wstrzymanie działań w tym zakresie - napisał wicepremier Jacek Sasin.

Jak się okazuje, już dziś Poczta Polska przekazała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz ministra infrastruktury i ministra finansów pismo, w którym to pros o zgodę na spełnienie intencji wicepremiera Jacka Sasina.

Działania w tej sprawie zostały podjęte

Poczta Polska poinformowała ponadto, że według prawa decyzje w tych kwestiach może podejmować tylko i wyłącznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

- Z informacji podanych opinii publicznej przez samą KRRiT 7 czerwca br. za pośrednictwem oficjalnego profilu na Twitterze, w ubiegłym roku KRRiT rozpatrzyła 60 tys. tego typu spraw. To dwa razy więcej w porównaniu do analogicznych decyzji podejmowanych przez poprzednią Radę. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, mają możliwość zwrócenia się z wnioskiem o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległości z tytułu abonamentu właśnie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - wyjaśnia Poczta Polska.

Co więcej, jeśli osoba została wezwana do zapłacenia swoich zaległości związanych z abonamentem RTV, a ma co do tego pewne wątpliwości, to może skierować się do Poczty Polskiej lub też do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w celu wyjaśnienia sprawy i ewentualnego umorzenia spłaty należności.

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE