Jak informuje portal Super Express, dyrektor Łazienek Królewskich – profesor Zbigniew Wawer potrzebuje bardzo pilnej pomocy! Mężczyzna zmaga się z nowotworem!

Liczy się każda pomoc!

Profesor Zbigniew Wawer to znany muzealnik oraz historyk. W 2017 roku został mianowany dyrektorem Łazienek Królewskich. Mężczyzna wydał także wiele filmów oraz jest autorem kilku książek.

Ostatnio jednak w sieci pojawiła się bardzo smutna informacja. Profesor Wawer zachorował na złośliwy nowotwór trzustki – gruczolakoraka. Niestety, walka z nowotworem jest bardzo trudna i kosztowna. Koszt leczenia waha się od 750 000 do 1 000 000 złotych!

Z tego względu dyrektor Łazienek Królewskich niemal natychmiast potrzebuje pomocy Warszawiaków! Liczy się każda złotówka!

Jak można pomóc?

Zbiórkę na leczenie profesora Zbigniewa Wawera organizuje Fundacja „Talentów Moc”. Wpłaty można przelewać na konto fundacji: 22 1140 2004 0000 3702 7610 6438, a w tytule przelewu należy umieścić „Zbigniew Wawer”.

Dodatkowo 29 listopada w Starej Oranżerii zorganizowana zostanie aukcja „Kultura dla człowieka kultury”. Aukcja będzie miała swój finał w Internecie na stronie www.artinfo.pl, gdzie potrwa od 30 listopada do 5 grudnia.

Środki zebrane podczas aukcji w całości zostaną przekazane na leczenie profesora Wawera. Co więcej, pomóc można nie tylko licytując przedmioty, ale także oddając na aukcję posiadane dzieła sztuki!

Źródło: polska-zbrojna.pl