Po raz kolejny wróciły rozmowy na temat podziału Mazowsza. Jak informuje portal TVN Warszawa już niebawem projekt znajdzie się w Sejmie.

Kiedy Warszawa zostanie oddzielona?

Dzisiejszym gościem w RMF FM był wiceszef Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. Polityk zabrał głos na temat projektu dotyczącego podziału województwa mazowieckiego. Zaznaczył, że przeprowadzane są obecnie ostatnie poprawki i już niebawem projekt znajdzie się w Sejmie.

Według nowej ustawy z województwa mazowieckiego wyodrębniona zostanie Warszawa oraz sąsiadujące z nią tereny. Jak zaznacza wiceprezes PiS, do dopracowania jest jeszcze wiele kwestii m.in. sprawa Kolei Mazowieckich, które muszą dostosować się do podziału województwa.

Dodatkowo polityk zaznaczył, że po podziale przeprowadzone zostaną nowe wybory do sejmiku. W samej Warszawie władze pozostaną bez zmian.

Co więcej, Marek Suski zaznaczył, że realnym terminem podziału Mazowsza jest połowa przyszłego roku. Na ten moment nie jest jasne jak ustawa zostanie przyjęta w Sejmie i w Senacie. Pokażą to najbliższe tygodnie.

Źródło: viacitymap.pl