W trakcie piątkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski poinformował o przystosowaniu dwóch stołecznych autobusów miejskich do przewożenia pacjentów zarażonych COVID-19 pomiędzy szpitalami.

Rafał Trzaskowski/ YouTube: PRESS.WARSZAWA
Rafał Trzaskowski/ YouTube: PRESS.WARSZAWA
Rafał Trzaskowski/ YouTube: PRESS.WARSZAWA

Pojazdy wyposażono w aparaturę tlenową, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, którzy mają być przetransportowani ze szpitali specjalistycznych do jednostki na Stadionie Narodowym. Każdy autobus może przewieźć jednorazowo aż 22 pacjentów.
Prezydent Warszawy zapewnił, że autobusy są już gotowe do pełnienia nowej funkcji, a w razie potrzeby miasto jest gotowe zwiększyć liczbę takich specjalnych pojazdów.
Według cytowanego przez portal Wawa Love Trzaskowskiego, specjalistyczne autobusy to owoc wspólnej pracy miasta oraz szpitala MSWiA. Projekt jest otwarty na nowe wyzwania- jeśli autobusy będą wymagały dostosowania do potrzeb pacjentów leżących, takie modyfikacje zostaną wprowadzone.

Źródło: screen Youtube AKademia Geopolityki
Szpital na Stadionie Narodowym; Źródło: screen Youtube AKademia Geopolityki

Korzystając z okazji, Trzaskowski złożył podziękowania dla wszystkich, którzy pracowali przy projekcie. Wspomniał także o kierowcach, którzy jako ochotnicy zgłaszali się do pracy w nowych autobusach.

O tym pisaliśmy ostatnio: Sytuacja na rynku pracy jest dramatyczna. Wielki kryzys polskiej gospodarki


To może Cię zainteresować: Minister Czarnek po raz kolejny o powrocie do szkół. Czy należy wierzyć zapewnieniom rządu


Warto wiedzieć: W pewnej Biedronce doszło do zaskakującego incydentu. Klienci nie mogli uwierzyć własnym oczom. Co się stało