Jak informuje portal Super Express, nareszcie uruchomiono nowy węzeł na obwodnicy Marek. Kierowcy mogą już korzystać z węzła Kobyłka!

To bardzo dobra wiadomość!

Jadąc trasą S8 i kierując się w stronę Kobyłki lub też zamierzając dojechać do Nadmy można korzystać już z nowego węzła! Ma on częściowo wspomóc dotychczasowy węzeł Zielonka, przez który kierowany był dotąd cały ruch samochodowy w kierunku Kobyłki.

Pod koniec ubiegłego roku możliwe było już skręcanie w prawo na węźle Marki w stronę Radzymina. Kilka miesięcy temu umożliwiony został natomiast skręt w lewo w kierunku Warszawy oraz jazda na wprost.

Dalej trwają jednak roboty drogowe na obwodnicy Marek. Według najnowszych informacji przekazanych przez drogowców, uzyskano pozwolenie na otwarcie kładki w rejonie ulicy Ceglanej, która posłuży pieszym. Otwarcie zaplanowane jest jeszcze na listopad.

Źródło: zyciepw.pl

Kierowcy będą zadowoleni!

Termin wykonania całości prac związanych z obwodnicą Marek to wiosna 2021, jednak robotnicy robią co mogą, aby oddać wszystkie elementy infrastruktury do końca bieżącego roku. Obecnie wykańczane są jeszcze liczne ścieżki dla rowerzystów, drogi dojazdowe, a także wiadukt przy ulicy Dworkowej.

Już niedługo kierowcy będą zatem mogli w całości korzystać z obwodnicy Marek, która w znacznym stopniu ma usprawnić ruch samochodowy!